15min be reklamos
2023 03 16, 07:00

Ridos patikrinimai techninių apžiūrų stotyse: ar atpirkimo ožiais netaps nekalti vairuotojai?

Lietuvos transporto saugos administracija siūlo griežtinti techninę automobilių apžiūrą (TA), kontroliuojant automobilio ridą. Tačiau pirminę iniciatyvą peržiūrėti bei patikslinti Techninių motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimuose esančias nuostatas, parodė Valstybinės eismo saugumo komisija. Problema aktuali: penktadalį naudotų automobilių (18,3 proc.) Lietuvoje bandoma parduoti klastojant ridos duomenis. Įsigijus tokį automobilį jo vertė neatitinka techninės būklės.
Automobilio prietaisų skydelis, rida
Automobilio prietaisų skydelis, rida / 123rf.com nuotr.

Paprastai tariant, jei TA stotyje būtų nustatyta, kad automobilio rida buvo atsukta (koreguota), kontrolierius tai žymėtų kaip didelį trūkumą. O tai reikštų, kad tokia transporto priemonė, pasibaigus TA galiojimui, nebegali dalyvauti eisme.

Asociacijos „Transeksta“ (vienijančios TA įmones) atstovas Renaldas Gabartas patikslino, kad transporto priemonė tokiu atveju galėtų praeiti TA tik su sąlyga, kad „didelis trūkumas“ yra pašalintas. Kaip tai suprasti, kaip pašalinti „ridos atsukimą“? Ar tai reiškia, kad išpopuliarės fiktyvios pažymos, kad „buvo remontuotas prietaisų skydelis“? O gal niekuo dėtas asmuo, įsigijęs transporto priemonę su atsukta rida ir pavažinėjęs ja dvejus metus, atėjus TA apžiūros dienai, liks kaltas dėl svetimų nuodėmių ir bus apgautas du kartus?

Žemiau savo poziciją ir galimus sunkumus kontroliuojant perpardavinėtojų piktnaudžiavimus paaiškina ir LTSA atstovė Eglė Kučinskaitė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie Gazas