Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus „žiedai“ – kietas riešutėlis? Pabandykite išnarplioti šį rebusą

Šaltinis: 15min
4
A A

Vilniuje pasirodžius dvejoms naujai perbraižytoms žiedinėms sankryžoms, dalis vairuotojų pasipiktino. Vienas iš besipiktinančiųjų argumentų – tokio tipo žiedai, kurie turi daugiau nei vieną eismo juostą ir leidžia iš pirmos juostos važiuoti tiesiai, yra vieninteliai visame Vilniuje. Teigiama, kad pripratus važiuoti tokiu žiedu, kitokiu gali būti pakankamai komplikuota.

Siūlome pažvelgti į Didžiojoje Britanijoje esančią žiedinę sankryžą. Tai – ne paprastas žiedas, o visa jų kombinacija viename. Šioje tikrą rebusą primenančioje vietoje stūkso septyni žiedai viename.

Ši vieta yra Svindonas, miestelis Anglijos pietuose, o visą šį infrastruktūros vienetą, kuriame vyksta tikra automobilių sumaištis, vietiniai vadina magiškuoju žiedu, rašoma internetiniame tinklapyje Wired.com.

Nors gali pasirodyti, kad tai visiška automobilių mišrainė ir šie važiuoja tik jų vairuotojams žinomomis kryptimis, viskas yra kur kas saugiau ir efektyviau, negu įprastame mums žiede.

Visa sankryžos esmė – automobiliams nereikia sukti didelio rato, norint pasirinkti reikiamą išvažiavimą. Praleidus automobilius tam tikromis kryptimis, galima išsukti iš šios automobilių mišrainės važiuojant nors ir per vidurį. Beje, šiuo žiedu galima važiuoti abiem kryptimis, tiek prieš, tiek pagal laikrodžio rodyklę.

Žinoma, mums, žemyninės Europos dalies gyventojams, šis žiedas atrodo ypač sudėtingas dar ir dėl to, kad mes nesame pratę žiedą įveikti važiuodami pagal laikrodžio rodyklę, ką jau bekalbėti apie abiem kryptimis vykstantį eismą žiede.

O taip yra dėl visiems gerai žinomų priežasčių – dešinėje esančio automobilio vairo. Siūlome pažiūrėti kaip atrodo ši eismo beprotybė, kuri kiek panagrinėjus neatrodo taip jau sudėtingai.

Be to, šis žiedas jau sėkmingai gyvuoja 60 metų.

VIDEO: Magiškoji žiedinė sankryža Swinsdone
Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki spalio 19 d.: 2017 2712 3222 148
2016 2452 2921 142
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas