Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujų KET reikalavimų nepaisę Panevėžio vairuotojai teisinosi nežinojimu

Akcijos akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Akcijos akimirka
Šaltinis: gazas.lt
0
A A

Penktadienį Panevėžio apskrities VPK surengė reidą, kurio tikslas buvo išsiaiškinti, ar vairuotojai susipažinę su Kelių eismo taisyklių pakeitimais, įsigaliojusiais spalio 11-ą dieną.

Policijos pareigūnų taikiniu tapo „žalios rodyklės“ taisyklės nepaisantys bei automobilius už pėsčiųjų perėjų statantys vairuotojai. Taip pat sunkvežimių vairuotojams priminta apie taisyklę naudoti žiemines ar universalias padangas.

Pirmiausia Panevėžio apskrities VPK Kelių policijos biuro Prevencijos grupės specialistai Erikas Klimas ir Danguolė Urbonienė apsilankė gatvėse, kuriose vairuotojai dažnai palieka automobilius prie pėsčiųjų perėjų.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Akcijos akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Akcijos akimirka

Pagal naująsias Kelių eismo taisykles, jei gatvėje eismas organizuojamas viena eismo juosta abiem kryptimis, automobilį parkuoti draudžiama ne tik arčiau nei penki metrai prieš perėją, bet ir tokiu pačiu atstumu už perėjos.

Policijos pareigūnai nufotografavo pažeidėjų automobilius. Vairuotojai bus kviečiami atvykti į komisariatą. Tiesa, pareigūnai iš karto nepuls bausti pažeidėjų. Žadama, kad komisariate vairuotojai bus tik supažindinti su taisyklių pakeitimas ir atsipirks įspėjimu.

VIDEO: Policijos akcija Panevėžyje

Toliau policijos pareigūnų akcija tęsėsi miesto sankryžose, kurios reguliuojamos šviesoforais. Buvo aiškinamasi, ar vairuotojai paiso reikalavimo degant raudonam šviesoforo signalui ir esant žaliai rodyklei, leidžiančiai sukti į dešinę, prieš atliekant manevrą sustoti ir įsitikinti, ar tą daryti bus saugu.

Policininkams ir čia per keliolika minučių įkliuvo net keletas vairuotojų, kurie pro šviesoforą pralėkė net nestabtelėję. Pareigūnai ir čia buvo atlaidūs, vairuotojų nebaudė ir paaiškino naująsias taisykles. Tiesa, visi sustabdyti vairuotojai tvirtino, kad apie tokią prievolę sustoti prie šviesoforo, atliekant manevrą į dešinę, girdi pirmą kartą.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Akcijos akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Akcijos akimirka

Buvo sudrausmintas ir vienas dviratininkas, kuris važiavo dviračiu per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją. Vyras dėl savo poelgio atgailavo, tad pareigūnai dviratininką tik įspėjo žodžiu.

Galiausiai reidas persikėlė į miesto pramoninį rajoną, kur vilkikų vairuotojams buvo priminta, kad jau netrukus jie privalės važiuoti žieminėmis ar universaliomis padangomis. Iki šiol žiemines padangas buvo privaloma naudoti tik transportui iki 3,5 tonos. Įsigaliojus pakeitimams, žieminės ar universalios padangos privalomos ir sunkesniam transportui.

Konstatuota, kad vilkikų vairuotojai laikosi šio reikalavimo. Kai kurie sunkvežimiai jau buvo „apauti“ ir visiškai naujomis padangomis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas