Dabar populiaru
Publikuota: 2017 spalio 12d. 16:15

Neblaivūs vairuoja apie 1 proc. vairuotojų: štai taip atrodo rezultatas

Avarijos vietoje
Telšiu apskr. VPK nuotr. / Avarijos vietoje

Antradienį 13 val. 19 min. kelyje Šiauliai–Palanga neblaivus 1979 m. gimęs vyras nesuvaldė „Audi 80“ automobilio, susidūrė su sunkvežimiu ir apdaužė dar du automobilius. Nuostoliai nemaži – nukentėjo keturios transporto priemonės. Laimei, išvengta žmonių aukų, nes masinės avarijos, įvykstančios esant dideliam greičiui – labai pavojingos.

Kokia šios avarijos priežastis? Avarijos kaltininkui nustatytas 1,54 promilių girtumas. Apsvaigęs nuo alkoholio vairuotojas neadekvačiai įvertino meteorologines sąlygas ir eismo situaciją: nevaldomas „Audi“ pirma trenkėsi į sunkvežimį „Scania“, o po šio susidūrimo „Audi 80“ dar atsitrenkė į „VW Bora“ ir „VW Passat“. Kiti vairuotojai buvo blaivūs.

Dėl sunkaus girtumo pradėtas ikiteisminis tyrimas, praneša Telšių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Beveik 7000 neblaivių vairuotojų

Kaip 15min informavo Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus vyresnioji specialistė Marija Kazanovič, per šių metų dešimtį mėnesių pareigūnai jau sulaikė 6832 neblaivius vairuotojus. Ir net 4000 atvejų iš jų dėl sunkaus girtumo pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Telšiu apskr. VPK nuotr./Avarijos vietoje
Telšiu apskr. VPK nuotr./Avarijos vietoje

Neblaivus vairuoja kas 100-asis vairuotojas, tačiau ne visi viršija 0,4 promilės

Vidutiniškai 1 procentas patikrinamų vairuotojų yra neblaivūs, kas šimtasis vairuotojas sėda prie vairo vartojęs alkoholio, tačiau tikrinimo metu leistina alkoholio norma neviršijama. Tačiau, pasak M.Kazanovič, svarbu žinoti, kad vairuotojo orientacija, kaip teigia medikai, gali sutrikti jau nuo 0,2 promilės.

Vairuotojo orientacija, kaip teigia medikai, gali sutrikti jau nuo 0,2 promilės.

Šiuos duomenis Lietuvos kelių policijos tarnyba pateikė ketvirtadienį, apibendrinusi specialios respublikinės prevencinės priemonės „Vairuotojų blaivumas“ rezultatus. Priemonė vyko šios savaitės pradžioje visoje šalyje.

Vien per praėjusią parą policija nustatė 25 neblaivius vairuotojus, 16 iš jų buvo nustatytas didesnis nei 1,5 promilės girtumas.

Štai dar kelios avarijos, kurias padarė neblaivūs vairuotojai.

Apsvaigusių vairuotojų siautėjimas: vairuoja neblaivus, padaro avariją, pabėga

Trečiadienio vakarą 18.43 val. Kaune Vokiečių gatve nuo Miglovaros gatvės važiavęs automobilis „Audi A4“ lenkdamas atsitrenkė į ta pačia kryptimi važiavusį ir sukusį į kairę automobilį „Volvo S40“. Eismo įvykio metu buvo sužeistas pastarojo automobilio 23 metų vairuotojas ir kartu važiavusi 23 metų keleivė. Jie dėl įvairių sužalojimų nuvežti į Kauno klinikas.

Palikęs automobilį „Audi A4“, eismo įvykį sukėlęs vairuotojas pabėgo iš eismo įvykio vietos, tačiau naktį pats atvyko į policiją. 38 metų vyrui buvo nustatytas 1,32 promilės girtumas, skelbia policija.

Trečiadienio naktį, 1.21 val., Vilniuje, Tūkstantmečio gatvėje, 36 metų vyras, būdamas neblaivus, vairavo automobilį „Audi 80“. Jis nesuvaldė transporto priemonės ir atsitrenkė į priekyje ta pačia kryptimi važiavusį krovininį mikroautobusą „Iveco 35C13V“, kurį vairavo Baltarusijos pilietis. Nuo smūgio „Iveco“ nuvažiavo nuo kelio ir apvirto.

„Audi 80“ vairuotojui, sukėlusiam eismo įvykį, nustatytas vidutinis 2,06 promilės girtumas.

Anksti ryte, 4.35 val., Kėdainių rajone, kelyje Jonava–Kėdainiai–Šeduva, pareigūnai sustabdė automobilį „Saab 9-3“, kurį vairavo neblaivus, teisės vairuoti neturintis 31 metų vyras. Vairuotojui nustatytas 2,07 promilės girtumas.

11.07 val. Raseiniuose, Vaižganto g., policijos pareigūnai sustabdė automobilį „Audi 80“, kurį vairavo neblaivus 57 m. vyras, jam nustatytas 1,90 prom. girtumas.

13 val. Vilniuje, A. Strazdelio gatvėje, 56 metų vyras, būdamas visiškai girtas (nustatytas 2,90 prom. girtumas), vairuodamas automobilį „Audi 100“, bandė išvažiuoti iš namo kiemo. To padaryti jis nesugebėjo ir atsitrenkė į automobilį „VV Golf“.

16.54 val. Kauno rajone, Ringaudų kaime, gavus piliečių pranešimą, pareigūnai sulaikė automobilį „Mercedes-Benz“, kurį vairavo neblaivus 68 metų vyras. Vairuotojui nustatytas sunkus 2,78 prom. girtumas.

18.45 val. Vilniuje, Pilaitės prospekte, 56 metų moteris vairavo automobilį „Toyota Avensis“ neblaivi, jai buvo nustatytas 2,12 prom. girtumas, moteris buvo uždaryta į policijos areštinę.

19.58 val. Raseinių rajone, Ariogaloje, 37 metų vyras vairavo automobilį „Opel Zafira“, būdamas neblaivus. Pareigūnai vairuotojui nustatė sunkų 2,83 prom. girtumą, vyras buvo sulaikytas ir uždarytas į policijos areštinę.

21.05 val. Jonavos rajone, kelyje Kaunas–Žeimiai–Šėta, Martiniškių kaimo ribose, pareigūnai stabdė įtartinai važiavusį automobilį „Peugeot 206“.

Vairuotojas nepakluso reikalavimams sustoti ir nuvažiavo link Kulvos kaimo. Automobilis buvo sustabdytas miško masyve prie Preišiogalėlės kaimo. Paaiškėjo, kad 23 metų vairuotojas yra neblaivus, jam nustatytas 1,85 promilės girtumas. Jaunuolis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį, 3.21 val., Klaipėdos rajone, Kretingalės seniūnijoje, automobilį „Mercedes-Benz“ vairavęs neblaivus 45 metų vyras nesuvaldė automobilio, atsitrenkė į kelio ženklą ir bandė išvažiuoti iš įvykio vietos. Pareigūnai sulaikytam vairuotojui nustatė 2,27 promilės girtumą, vyras uždarytas į policijos areštinę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Video

13:16
01:03
00:59

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas