TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki sausio 22 d.: 2018 179 199 15
2017 137 171 7
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Nemaloni tendencija – vairuotojai apie eismo saugumą vėl primiršo

Avarija ant viaduko Geležinio vilko gatvėje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Avarija
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
2
A A

2016 metais pirmą kartą per nepriklausomybės laikotarpį Lietuvoje žuvusiųjų eismo įvykiuose skaičius nepasiekė 200 ribos. Pernai avarijos pasiglemžė 188 gyvybes – pusšimčiu mažiau nei užpernai ir perpus mažiau nei 2009 metais. Tačiau tendencijos nedžiugina.

Pernai įskaitinių eismo įvykių užfiksuota daugiau užpernai, be to, ženkliai išaugo nukentėjusiųjų nelaimėse skaičius.

„Įvertinus Lietuvos automobilių kelių direkcijos statistiką, pernai tikimybė būti sužeistam eismo įvykyje buvo didžiausia nuo 2009 metų – 100 tūkst. gyventojų teko 136 sužeistieji. Įskaitinių eismo įvykių pernai užfiksuota net 8 proc. daugiau nei 2015-aisiais. Tai įspėjimas, kad galbūt pradedame pernelyg atsipalaiduoti ir įprastos saugumo priemonės nebepadeda.

Be to, pastebime, kad dažniausiai į avarijas patenka jauni vairuotojai. Remiantis mūsų apdraustųjų statistika, tarp 18-20 m. amžiaus vairuotojų avarijų dažnis siekia 18-19 proc. ir tik asmeniui sulaukus 25-erių eismo įvykių tikimybė sumažėja perpus palyginti su vairuotojais iki 20-ies“, – sako bendrovės „Lietuvos draudimas“ Žalų departamento direktorius Artūras Juodeikis.

Eismo įvykiuose nukenčia maždaug vienodai vairuotojų ir keleivių. Atsižvelgdamas į šią riziką „Lietuvos draudimas“ draudžiantiems automobilį Transporto priemonės valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu (TPVCAPD) siūlo apdrausti vairuotoją ir visus keleivius vos už 1 eurą per mėnesį.

Daugiau saugumo priemonių

Nebegerėjanti eismo įvykių statistika paskatino imtis ir drastiškesnių priemonių eismo saugumui užtikrinti. Nuo šių metų pradžios įsigaliojusiame naujame administracinių nusižengimų kodekse – nemažai vairuotojus drausminančių naujovių, o už kai kuriuos nusižengimus jiems gresia jau baudžiamoji atsakomybė.

Pavyzdžiui, neblaiviems vairuotojams, kurių kraujyje alkoholio kiekis viršija 1,5 promilės, gresia kalėjimas ir 1000 eurų viršijančios baudos.

Dar viena naujovė, kuri turėtų sumažinti vairuotojų norą rizikuoti, – griežtesnės baudos už lenkimą ten, kur šis manevras draudžiamas. Vairuotojams, kurie pastebėti lenkiantys ten, kur kelias pažymėtas ištisine linija ir lenkti draudžiančiais ženklais, sankryžose, per pėsčiųjų perėjas, geležinkelių pervažas, gresia ne tik bauda, bet ir mažiausiai 3 mėnesiams atimamas vairuotojo pažymėjimas.

Be to, vairuotojams, iš kurių atimta teisė vairuoti, nebeliko galimybės susigrąžinti pažymėjimą anksčiau laiko.

Keliuose atsiras ir daugiau naujovių. Jau pradedamos diegti daugiafunkcinės eismo pažeidimų kontrolės ir stebėjimo sistemos, kurios fiksuos vilkikų svorį, automobilių greitį, nustatys, ar automobilis yra apdraustas ir turi galiojančią techninę apžiūrą. Šiuo metu įgyvendinant bandomąjį projektą diegiami trys tokie punktai, o iki 2020 metų jų turėtų būti 20.

Be to, iki šių metų pabaigos bus įrengti pirmieji 25 vidutinio greičio kontrolės ruožai, o iki 2020-ųjų šis skaičius padidės iki šimto. Pavojingose atkarpose bus matuojama, kokiu vidutiniu greičiu automobiliai įveikia numatytą ruožą, o viršijus vidutinį leistiną greitį grės baudos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas