Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nenorintiems būti briedžiais tamsoje – pirmieji atšvaitai

Atšvaitų dalinimo akcija
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Atšvaitų dalinimo akcija
Šaltinis: gazas.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nuo šių metų pavasario startavusio saugaus eismo projekto „Nebūk briedis“ dalyviai užsisakė jau daugiau nei 8000 atšvaitų, kurių sulauks tiesiai į savo namus paštu. Unikalios atšvaitus platinančios sistemos kūrėjų teigimu, tai patvirtino matomas tendencijas, kad Lietuvoje gerėja visuomenės supratimas apie būtinybę saugotis keliuose patiems.

Nemuno Abukausko, Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) saugaus eismo skyriaus vadovo teigimu, poreikis nešioti atšvaitus jaučiamas, o pasinaudoję pirmą kartą šalyje startavusia atšvaitų platinimo sistema, jos vartotojai vos per savaitę užsisakė daugiau atšvaitų, nei buvo pasiruošta pateikti.

„Tai viršijo mūsų lūkesčius. Galima vertinti, kad žmonės vis labiau supranta, jog privalo savo saugumu rūpintis patys. Ypač tamsiuoju paros metu, einant pėsčiomis neapšviestuose kelio ruožuose, važiuojant dviračiais. Kitas aspektas – atšvaitus pasiūlėme nemokamai atsiųsti į namus, ko anksčiau nedarė niekas“, – sakė N. Abukauskas.

Akcijos rengėjų nuotr./Akcija „Nebūk briedis“
Akcijos rengėjų nuotr./Akcija „Nebūk briedis“

Projekto „Nebūk briedis“ vykdytojai jau supakavo ir paruošė išsiųsti pirmąją partiją atšvaitų, kuriuos www.nebukbriedis.lt sistemoje užsisakė gyventojai. Atšvaitai juos turėtų pasiekti per savaitę.

„Šiuo etapu jau supakavome ir paruošėme išsiųsti daugiau nei pusę tūkstančio atšvaitų, o likę, priklausomai nuo projekto partnerių galimybių, adresatus keliomis porcijomis pasiekti turėtų vėliausiai iki rudens. Kartu su atšvaitais gavėjai sulauks ir instrukcijų, kaip taisyklingai juos nešioti“, – teigia LAKD atstovas.

Netrukus www.nebukbriedis.lt platformoje pradės veikti ir elektroninė parduotuvė, kurioje kokybiškus atšvaitus bus galima įsigyti neišeinant iš namų.

Tomo Urbelionio/BFL nuotr./Mokykla
Tomo Urbelionio/BFL nuotr./Mokykla

„Šio projekto tikslas yra pasiūlyti patogiai įsigyti kokybiškus atšvaitus, kuriuos būtų malonu, gražu nešioti, tačiau jie atliktų ir pagrindinę savo funkciją – saugumo funkciją“ – sakė N.Abukauskas.

Saugaus eismo projektas „Nebūk briedis“ yra nacionaliniu mastu veikianti elektroninė atšvaitų platinimo sistema, užtikrinanti patogų patikrintų, kokybiškų ir reikiamus standartus atitinkančių atšvaitų platinimą. Projekto tikslas – skatinti atšvaitų nešiojimo kultūrą ir visuomenei viešinti jų nešiojmo naudą. „Nebūk briedis“ subūrė ir jaunuosius Lietuvos dizainerius, kurie kuria madingus atšvaitus. Pagrindinis projekto partneris yra Lietuvos automobilų kelių direkcija prie LR Susisiekimo ministerijos. 

Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas