Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Net sustoti draudžiantys ženklai prie Vilniaus darželio: kaip tėvams palydėti vaikus?

Eismas Miglos gatvėje
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Eismas Miglos gatvėje
Šaltinis: 15min
0
A A

Į Vilniaus Miglos gatvėje esančius darželius ir pradinę mokyklą vaikus atvežę tėvai susidūrė su kiek netikėta problema – jie neturi, kur palikti automobilių. Automobilių statymą čia riboja kelio ženklai, draudžiantys sustoti ir stovėti.

„Vienoje pusėje yra ženklas „Stovėti draudžiama“, kitoje – „Sustoti draudžiama“. Todėl atvežus darželinuką ar pradinuką tiesiog nėra kur, nepažeidus taisyklių, sustoti ir vaiką nuvesti į darželį ar mokyklą“, – savo skunde rašo vilnietis Dalius, kiekvieną rytą atvažiuojantys į šią gana atokią Vilniaus Žvėryno gatvę.

Du darželiai ir mokykla

Miglos gatvėje įsikūrusi „Genio“ pradinė mokykla ir du vaikų lopšeliai-darželiai – „Eglutė“ ir „Pušynėlis“. Tad kiekvieną rytą šia gatve važiuoja dešimtys automobilių, kurie atveža įstaigas lankančius vaikus. Ir kiekvienas tėvas ar mama savo atžalą bent jau į darželį palydi iki pat durų, padeda persirengti ar persiauti batus.

Tad eismo reguliavimas, kai gatvėje draudžiama sustoti ar stovėti, jiems sukelia daug nepatogumų. Dalius klausia: „Nejaugi reikia išleisti 3–5 metų vaikus į gatvę, kad patys savarankiškai nueitų į darželį, persirengtų, pasikeistų batukus ir eitų į grupę?“

Vilniaus miesto savivaldybė laikosi savo pozicijos – Miglos gatvė nuo Paribio gatvės yra vingiuota ir siaura, tad leidus čia statyti automobilius, tėvų situacija nepagerėtų. Anot miesto valdininkų, tuomet automobilius čia paliktų vietos gyventojai, o vaikus į įstaigas atvežantiems tėvams vietos vis tiek nebūtų. Be to, būtų itin nesaugu, nes pamatyti iš už automobilio išnyrantį vaiką vairuotojui yra itin sunku.

Siūlo alternatyvas

Savivaldybė tvirtina, kad vis dėlto tėvams palikta šiokia tokia alternatyva: ties darželiais ir pradine mokykla vienoje gatvės pusėje yra sudarytos sąlygos trumpam palikti automobilį, šalia įstaigų įrengtos nedidelės automobilių stovėjimo aikštelės.

Viešosios tvarkos pareigūnai labai punktualūs ir kiekvieną rytą budi bei baudžia prasižengusius vairuotojus, taip sukeldami pasipiktinimą, – tvirtina Dalius.

„Tėvai gali kartu su ugdymo įstaigų administracijomis aptarti ir nusistatyti vaikų išlaipinimo ir įlaipinimo vietą bei tvarką, iš kurios vaikai saugiai galėtų patekti ar būti palydimi į darželį, mokyklą. Šiems tikslams galėtų būti naudojamos ir ugdymų įstaigų teritorijos“, – teigė Vilniaus savivaldybės Eismo valdymo poskyrio vadovas Eduardas Garbovskis.

Anot tėvų, piktina ir tai, kad nesirūpindama galimybe saugiai palydėti vaikus į darželius ir mokyklą, Vilniaus savivaldybė skuba vairuotojus bausti. „Viešosios tvarkos pareigūnai labai punktualūs ir kiekvieną rytą budi bei baudžia prasižengusius vairuotojus, taip sukeldami pasipiktinimą… 3 metus su stovėjimu nebuvo jokių problemų, o šiemet atsirado“, – tvirtina Dalius.

Eduardas Garbovskis įsitikinęs, kad nedrausmingų vairuotojų, pažeidžiančiu Kelių eismo taisykles, nebausti šiuo atveju negalima: „Tokiu atveju eismo situacija būtų nevaldoma ir nekontroliuojama.“

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas