Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 rugpjūčio 17d. 18:13

Nufilmavo skaitytojai: pareigūnai nežymėtu automobiliu atliko „negražų“ manevrą

Skaitytojas Egidijus arba yra labai sąžiningas ir laikosi Kelių eismo taisyklių reikalavimų, arba atvirkščiai – yra gavęs nuobaudų. Todėl norėtų, kad ir pareigūnai važinėtų pagal KET.

Temą siūlykite gazas@15min.lt

Egidijus pasidalijo socialiniuose tinkluose paplitusiu vaizdo įrašu, kuriame užfiksuotas automobilio „Renault“ manevras Alytaus rajone. Traktorių jis lenkia kirsdamas ištisinę liniją.

„Tai – nežymėtas policijos automobilis Alytuje. Už tokį veiksmą paprastas vairuotojas prarastų kuriam laikui teises. O pareigūnams galima taip elgtis?

Jiems KET negalioja? Kodėl tie, kurie už tokius dalykus baudžia, patys siautėja kaip paprasčiausi kelių gaideliai? Kokį dabar pateisinimą policija sugalvos?“, – klausia Egidijus.

Alytaus VPK komentaras

Situaciją 15min pakomentavo Eglė Kačinskienė, Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė.

Rugpjūčio 16 d. (sekmadienį) apie 14 val. 40 min. kelio Alytus-Simnas-Kalvarija 12 km Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato neviešo patruliavimo tarnybinis automobilis kirto horizontalaus kelio ženklinimo ištisinę liniją, apvažiuodamas priekyje važiavusį ir iš šalutinio kelio išvažiavusį krovininį automobilį.

Atsižvelgiant į socialiniuose tinkluose pasirodžiusį vaizdo įrašą ir siekiant išsiaiškinti aplinkybes, dėl šio įvykio bus pradėtas administracinės teisenos tyrimas dėl kelio ženklų ar ženklinimo nesilaikymo pagal LR administracinių nusižengimų kodekso 417 straipsnio 1 dalį.

Šių taisyklių pažeidimas vairuotojams užtraukia baudą nuo trisdešimt iki devyniasdešimt eurų, teigia E.Kačinskienė.

Ką sako KET ir ANK

Profilaktiškai prisiminkime, ką apie tokius pažeidimus sako Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK).

417 straipsnis (Kelio ženklų, žmonių vežimo reikalavimų nesilaikymas ar kitas Kelių eismo taisyklių pažeidimas) už Kelių eismo taisyklėse nustatytos įspėjamųjų signalų naudojimo tvarkos pažeidimus užtraukia baudą vairuotojams nuo trisdešimt iki devyniasdešimt eurų.

Nuo 2017 m. pradžios iki rugsėjo už ištisinės linijos kirtimą Lietuvoje galiojo itin griežtos bausmės. Bet kokiu atveju už tokį pažeidimą buvo atimamas vairuotojo pažymėjimas. Todėl vien 2017 m. sausį teisės vairuoti neteko 143 vairuotojai, o per septynis metų mėnesius – daugiau nei 1,6 tūkst. vairuotojų.

Tačiau 2017 m. rugsėjį Seimas sušvelnino bausmes. Tai padaryta kelių frakcijų atstovų iniciatyva. Tarp jų tuomečiai „tvarkiečiai“ Rimas Andrikis, Petras Gražulis, konservatoriai Laurynas Kasčiūnas, Algis Strelčiūnas, Emanuelis Zingeris, „valstiečiai“ Agnė Širinskienė, Dainius Gaižauskas bei kiti.

Daugiau apie bausmes už ištisinės linijos kirtimą skaitykite čia.

Tokiu būdu sukurta galimybė už ištisinės linijos kirtimą susimokėti baudą. Nuo 3 iki 6 mėn. pažymėjimas atimamas tik už ištisinės linijos kirtimą atliekant lenkimo manevrą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

00:41
00:21
41:07

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Gazas