Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 30d. 19:45

Padangų keitimas per pandemiją: kaip užsitikrinti saugumą?

Padangų keitimas
123RF.com nuotr. / Padangų keitimas

Įsibėgėjant padangų keitimo sezonui šalyje įsibėgėja ir koronaviruso pandemija, diktuojanti būtinybę mažinti socialinių kontaktų skaičių. Nepaisant to, pasikeisti automobilio padangas į žiemines ir taip užsitikrinti saugumą kelyje privalu. Daliai vairuotojų šios situacijos sprendimą jau padiktavo pavasario situacija, tad dabar belieka šią patirtį pritaikyti darkart, o vėl sėdus prie automobilio vairo nepamiršti ir lapkritį aktualių leistino greičio pasikeitimų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Padangas keičia išvengiant kontakto

Panevėžietis Arūnas pagal savo amžių priklauso rizikos grupei, todėl nesiliaujant pandemijai siekia vengti nebūtinų socialinių kontaktų. Dėl šios priežasties 64-erių vyrui svarbi galimybė ir automobilio padangas pasikeisti nekontaktuojant su serviso darbuotojais.

„Tokios galimybės ieškojau ir radau jau pavasarį netoli namų esančiame servise. Telefonu sutarus laiką, į servisą tereikėjo atvaryti automobilį, palikti nurodytoje vietoje ir į tam skirtą dėžutę lauke padėti reikalingą pinigų sumą. Automobilį jau su vasarinėmis padangomis pasiėmiau vėliau, man patogiu metu. Tokia paslauga ketinu pasinaudoti ir dabar, pastebiu, kad būtent taip pasikeisti padangas siūlo ne vienas servisas mieste“, – sako vyras.

Būtinybę pandemijos laikotarpiu saugoti save akcentuoja ir draudimo bendrovės „Compensa Vienna Insurance Group“ Žalų departamento vadovas Mindaugas Balinskas. Jei visgi nepavyksta išvengti kontakto su automobilių serviso darbuotojais, jis primena dėvėti nosį ir burną dengiančią veido kaukę. Pravartu su savimi turėti ir dezinfekcinio skysčio – jei automobilį kartu su rakteliais reikėtų kuriam laikui palikti servise, bus galima dezinfekuoti tiek juos, tiek ir vairą, durų rankenėles bei kitus dažnai liečiamus paviršius.

„Compensa Vienna Insurance Group“ nuotr./Mindaugas Balinskas
„Compensa Vienna Insurance Group“ nuotr./Mindaugas Balinskas

Priežastys, kodėl būtina keisti padangas

Pasikeisti padangas į žiemines reikia iki lapkričio 10-osios. Tai padaryti būtina tiek dėl savo, tiek ir dėl kitų eismo dalyvių saugumo – šaltajam sezonui pritaikytos padangos gali padėti išvengti nelaimės kelyje.

„Ilgametė mūsų statistika rodo, kad šaltuoju ir tamsiuoju sezonu, vyraujant nepalankioms oro sąlygoms, eismo įvykių skaičius išauga iki 50 proc. Viena dažniausiai juos nulemiančių priežasčių – metų laikui netinkamos automobilio padangos. Pavyzdžiui, važiuojant per tam tikrose kelio atkarpose ar ant viadukų susiformavusį ledą jos sumažina vairuotojo galimybes suvaldyti ėmusį slysti automobilį“, – sako M.Balinskas.

Ekspertas primena, kad keičiant padangas svarbu įvertinti jų nusidėvėjimą ir, esant poreikiui, įsigyti naujas. Tinkamų naudoti žieminių padangų protektoriaus gylis turėtų siekti bent 3 milimetrus.

Vyraujant nepalankioms oro sąlygoms, eismo įvykių skaičius išauga iki 50 proc. Viena dažniausiai juos nulemiančių priežasčių – metų laikui netinkamos automobilio padangos.

Akcentuoja saugaus greičio svarbą

Tiesa, pasirūpinus padangomis vairuotojams patariama prisiminti ir saugaus greičio reikalavimus. Nuo lapkričio 1 dienos automagistralėse ir greitkeliuose privaloma važiuoti ne didesniu kaip 110 km/val greičiu.

„Nors maksimalus leistinas greitis siekia 110 km/val, vairuotojui svarbu pasirinkti saugų greitį, atsižvelgiant į kelio dangos būklę, oro sąlygas, matomumą kelyje ir net vairuotojo savijautą – taip jis galės suvaldyti automobilį ir sustoti esant slidžiai kelio dangai. Jeigu kelio danga itin slidi, rekomenduojama netgi sustoti ir kelionės nebetęsti. Tokiu atveju galima pasinaudoti automobilio transportavimo paslauga, kuri gali padėti išspręsti pavojingą situaciją“, – pataria draudimo ekspertas.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas