Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 17d. 19:57

Panevėžio policijai apie pažeidėją pranešęs vairuotojas pats gavo baudą, nes važiavo antra juosta

Įvykio vietoje
Kadras iš filmuotos medžiagos / Įvykio vietoje

„Ar galima rasti šioje policinėje valstybėje teisybę“, – su tokiu klausimu į 15min kreipėsi Raimundas V. ir papasakojo istoriją, kaip birželio pirmą dieną policijai pranešė apie įžūlų mikroautobuso vairuotoją. Įvažiavus į Panevėžį pastarasis užlindo tiesiai Raimundui prieš nosį ir kirto per stabdžius. Tačiau situaciją įvertinusi policija nusprendė baudas išrašyti abiem vairuotojams.

„Šių metų birželio 1 dieną mes su žmona važiavome iš Kauno į Panevėžį. Ties įvažiavimu į Panevėžį mus prisivijo baltas mikroautobusas ir tiesiog įsirėmė į mūsų automobilio galą. Man pradėjus mažinti greitį, jis staiga mus aplenkė per pirmąją eilę ir pradėjo staigiai stabdyti. Apie šį įvykį pranešiau „policijos“ portale“, – pasakojo Raimundas.

Anot jo, policija operatyviai išnagrinėjo jo skundą, tačiau rezultatas jį šokiravo: pažeidėju pripažintas pats vyras.

„Paskambinau duotu numeriu policininkei, tiriančiai įvykį, ir man buvo paaiškinta, kad buvau nubaustas dėl to, kad važiavau antrąja eismo juosta. Paklausiau, nuo kada įvažiavimas į antrąją eismo juostą yra KET pažeidimas. Man pasakė, kad galiu atsiųsti savo paaiškinimus elektroniniu paštu ir jie bus išnagrinėti. Bandžiau užvesti kalbą apie, mano manymu, tikrąjį pažeidėją. Tai kad jisai nieko nepažeidė – gavau atsakymą“, – pasakojo vyras.

Anot jo, policijai jis nusiuntė įvykio paaiškinimus ir tuomet laukė sprendimo.

„Ir sulaukiu. Po mėnesio gaunu dar didesnę, 60 eurų, baudą, prieš tai buvo 15 eurų, – pasakojo Raimundas. – Jau nebe pirmas kartas, kai susiduriu su šios struktūros abejingumu ir neveiksnumu. Aš nevilty. Policininkai dangsto savo „bachūrus“ ir baudžia tuos, kurie bando pareikšti paprasčiausią pilietiškumą.“

Susisiekus su Panevėžio apskrities policija, jos atstovas Tadas Martinaitis patvirtino, kad vyras buvo nubaustas pagal Administracinių nusižengimų kodekso 471 straipsnį.

Šiame straipsnyje nurodomas reikalavimas važiuoti kuo arčiau dešiniojo važiuojamosios dalies krašto, o už šio reikalavimo nesilaikymą skiriama nuo 30 iki 90 eurų bauda.

Tiesa, T.Martinaitis tvirtino, kad nubaustas ir mikroautobuso vairuotojas, tačiau atsisakė nurodyti, koks konkrečiai nusižengimas nustatytas.

„Iš pateiktos vaizdo medžiagos buvo matomi pažeidimai ir abu vairuotojai už juos nubausti įstatymo numatyta tvarka“, – tokį atsakymą į 15min klausimus pateikė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie Gazas