Dabar populiaru
Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki kovo 25 d.: 2018 559 658 44
2017 491 588 35
Publikuota: 2014 balandžio 15d. 15:26

Panevėžyje duris atvėrė vienintelis šalyje vairuotojų mokymo centras su slidžia danga

Centro atidarymo akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Centro atidarymo akimirka

Antradienį Panevėžyje iškilmingai atidarytas europinius reikalavimus atitinkantis Transporto sektoriaus praktinio mokymo centras su specialiomis, įvairioms eismo sąlygoms pritaikytomis vairavimo aikštelėmis, garažu, mokomuoju logistikos centru.

Praktinio mokymo centras įkurtas daugiau nei 6 hektarų teritorijoje, apie pusę jos užima praktinio  vairavimo mokymo aikštelės. Įrengtos dvi slidžios dirbtinės dangos trasos šiuo metu vienintelės Lietuvoje.

Jose mokysis važinėti ne tik lengvųjų automobilių, bet ir krovininių automobilių, ir autobusų vairuotojai. Būsimi vairuotojai profesionalai galės įgyti reikalingų įgūdžių automobilius valdyti esant sudėtingoms situacijoms, o jau dirbantys – patobulinti žinias.

Naujose trasose bus galima mokytis bet kuriuo metų laiku. Įrengta speciali nuokalnė (įkalnė) su „U“ formos posūkiu nuokalnės pabaigoje. Jos paviršius yra daugiau kaip 6% nuolydžio ir nuolat drėkinamas vandeniu. Taip sukuriama pati slidžiausia danga – šlapio ledo imitacija.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Centro atidarymo akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Centro atidarymo akimirka

Panevėžio darbo rinkos mokymo centro vadovas Valentinas Masilionis sakė, kad čia bus galima mokytis važiuoti, stabdyti važiuojant nuokalne, įveikti posūkį su slidžia danga, pradėti važiuoti įkalnėje.                               

Aikštelėje įrengta horizontali stabdymo zona ir dinaminė plokštė. Jos paviršius irgi nuolat drėkinamas vandeniu, kad susidarytų slidi danga. Be to, čia įrengtos vandens kliūtys kurios sukuria kompaktišką iki 2 metrų aukščio vandens sieną.

Vairuotojai šioje zonoje gali atlikti įvairius stabdymo pratimus, esant įvairiems transporto priemonės greičiams, taip pat suvokti transporto priemonės greičio įtaką stabdymui ir transporto priemonės valdymui esant įvairioms kliūtims, skirtingai kelio dangai.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Centro atidarymo akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Centro atidarymo akimirka

Dar viena aikštelė skirta pirminiams vairavimo įgūdžiams lavinti. Taip pat renovuotas mokyklos pastatas, angarai. Viename angare įrengtas garažas, kitame – krautuvo vairuotojų mokymo bazė, kuriame įkurtas mokomasis sandėlis su įvairių krovinių pavyzdžiais.

Mokymo centre įrengta ir krovos rampa. Ji skirta ne tik mašinų, bet ir krautuvų vairuotojams mokyti. Naujame centre įrengta ir traktorininkų mokymo bazė.

Centre bus galima praktikuotis su naujomis mokomosiomis transporto priemonėmis: krovininiais automobiliais su puspriekabėmis ir priekabomis, autobusais,  lengvaisiais automobiliais, krautuvais, traktoriais. Taip pat  kompiuteriniu vairavimo treniruokliu.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Centro atidarymo akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Centro atidarymo akimirka

Šiame praktinio mokymo centre mokysis ne tik Panevėžio profesinio rengimo centro ir Darbo rinkos mokymo centro moksleiviai, į jį vairuotojus tobulintis galės siųsti visos Panevėžio regiono mokymo įstaigos, verslo įmonės, mokytis vairuoti taip pat galės miesto ir rajono gyventojai.

Transporto sektoriaus praktinio mokymo centrą įsteigė Panevėžio profesinio rengimo  ir Darbo rinkos mokymo centrai.

Temos: 1 mokymo centras
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Gazas