TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki lapkričio 24 d.: 2017 3033 3588 169
2016 2781 3279 162
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžyje jaunieji dviratininkai varžėsi konkurse „Atsakinga šeima – saugus eismas“

Konkurso akimirka
Organizatorių nuotr. / Konkurso akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos iniciatyva 2015 m. gegužės 4–10 d. buvo paskelbta Trečiąja Jungtinių Tautų saugaus eismo savaite, kurios tema – vaikai ir saugus eismas. Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuras kartu su ištikimaisiais partneriais VĮ „Panevėžio regiono keliai“ ir VšĮ „Panevėžio darbo rinkos mokymo centru“ minėtai savaitei paminėti orgavizavo saugaus eismo konkursą „Atsakinga šeima – saugus eismas“.

Konkurso tikslas – mažintis skaudžių eismo įvykių skaičių, ypač tų, kuriose sužalojami pažeidžiamiausi eismo dalyviai – dviratininkai, ir pėstieji. 

Labai svarbu kuo anksčiau pradėti ugdyti drausmingus, saugius, atsakingus eismo dalyvius. Tai turi daryti ne tik policijos pareigūnai, pedagogai, bet ir tėvai. Bendras šeimos dalyvavimas saugaus eismo konkurse skatina dalyvius prisiminti pačias svarbiausias Kelių eismo taisykles, todėl ir konkursas skirtas šeimai.

Saulėtą šeštadienį į VšĮ „Panevėžio darbo rinkos mokymo centro“ autodromą suvažiavo šeimos: kas iš karto atvyko dviračiais, kas juos atsivežė automobiliais. Į konkursą atvyko net ir Biržų krašto šeima. Dalyvavo 8 komandos ir jas palaikantys kiti šeimos nariai.

Organizatorių nuotr./Konkurso akimirka
Organizatorių nuotr./Konkurso akimirka

Koks gi dviratininkų renginys be Panevėžio dviratininkų klubo vadovo Alfonso Barausko. Renginyje skirtame dviratininkams apsilankė ir visiems panevėžiečiams pažįstamas sveikuolis Kazimieras Ilginis.

Vaikų piešti saugaus eismo tema piešiniai puikavosi sukabinti stende. Patys dalyviai, rinko jiems labiausiai patikusį piešinį. Beveik vienbalsiai gražiausiu piešiniu pripažintas 10-metės Gretos Vyšniauskaitės darbas.

Pirmiausia susirinkusius dalyvius klasėje pasveikino ir trumpai supažindino su VšĮ „Panevėžio darbo rinkos centru“ šio centro vairuotojų praktinio mokymo vadovas Vytautas Šakėnas. Su konkurso užduotimis ir jų vertinimu supažindino Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro vyresnioji specialistė Danguolė Urbonienė. Sėkmės konkurse palinkėjo VĮ „Panevėžio regiono keliai“ darbuotojai Tomas Žagūnis ir Tadas Brazdžionis. Tėveliams teorinės užduotys buvo vienodos, vaikams, atsižvelgiant į jų amžių – skirtingos.

Organizatorių nuotr./Konkurso akimirka
Organizatorių nuotr./Konkurso akimirka

Prieš praktinių užduočių atlikimą, VĮ „Panevėžio regiono keliai“ inžinieriai Tomas ir Tadas dalyvius pavaišino šakočiu. Pasistiprinę visi vyko į III-iąjį etapą, kur dalyvių laukė pakankamai sudėtinga trasa.

Pirmiausia tėveliai turėjo įrodyti policijos pareigūnei, kad moka teisingai vaikams uždėti atšvaitus bei dviratininko šalmą. Prieš pat startą buvo įvertinti ar turimi dviračiai tvarkingi, ar atitinka KET reikalavimus. Tik nedaugeliui dviračių vairuotojų dėl dviračių būklės buvo išsakytos pastabos.

Toliau – startas. Komanda pajuda iš starto vietos į nuokalnę, vėliau jų laukia sustojimas prie STOP kelio ženklo prieš geležinkelio parvažą. Posūkis į kairę, „gyvatėlė“, pravažiavimas po „žemai palinkusią medžio šaką“, toliau įvertinamas dviratininko gebėjimas važiuoti tiesiai.

Štai dalyvius pasitinka „aštuoniukė“, bei „U“ raidės figūra ir dviratininkai jau skuba finišo link. Fiksuojamas laikas, skaičiuojamos baudos sekundės ir t.t. Praktinėje užduotyje daugiausia palaikymo sulaukė mažasis dviratininkas 4-metis Raigardas su mama Justa.

Organizatorių nuotr./Konkurso akimirka
Organizatorių nuotr./Konkurso akimirka

Kol buvo skaičiuojami balai, rašomi diplomai nugalėtojams bei padėkos kitiems dalyviams, komandų laukė VšĮ „Panevėžio darbo rinkos centro“ darbuotojo V.Šakėno paruoštas siurprizas: dalyviai autobusu važiavo slidžiomis dangomis. Po šio išbandymo ir dideli, ir maži suprato, kad užsegti saugos diržai saugo visus keleivius tiek lengvuosiuose automobiliuose, tiek ir autobusuose.

Suaugusieji patyrė, kad slidžiame kelyje, net ir važiuojant nedideliu greičiu, ne taip yra paprasta suvaldyti automobilį. Tad kiekvieną akimirką kelyje, kiekvienas eismo dalyvis turi įprasti saugoti save – naudoti įrengtas saugos priemones, laikytis visų KET reikalavimų.

Organizatorių nuotr./Konkurso akimirka
Organizatorių nuotr./Konkurso akimirka

Grupėje vienas vaikas ir tėtis (mama) nugalėjo Nedo ir Tomo Domkų šeima, šiek tiek nuo jų atsiliko Greta ir Romas Vyšniauskai bei Jakšių šeima – Dominykas su tėčiu Mindaugu.

Nepamirštas ir jauniausias dalyvis Raigardas bei jo mama Justa Navikienė – jiems VĮ „Panevėžio regiono keliai“ įsteigtas jauniausiojo dalyvio prizas.

Raigardui, daugiausiai praktinėje užduotyje nuoširdžių šypsenų sukėlusiam dalyviui ir speciali VšĮ „Panevėžio darbo rinkos centro“ dovanėlė.

Grupėje du vaikai (vienas iš jų iki 6 metų) ir tėtis (mama) nugalėtojo diplomas atiteko Ugnės, Gyčio ir Mindaugo Valatkevičių šeimai. Garbingą antrąją vietą laimėjo Monika, Erika ir Ričardas Samulioniai, atvykę net iš Biržų.

Organizatorių nuotr./Konkurso akimirka
Organizatorių nuotr./Konkurso akimirka

Grupėje du vaikai ir tėtis (mama) nugalėjo Emilija, Tautvilas ir Aurelijus Breivės. Šiek tiek sėkmės pritrūko Linui, Gyčiui ir Jolitai Spundzevičiams.

Meniškiausiai konkurso dalyvei Gretai Vyšniauskaitei padovanotas šakotis iš VĮ „Panevėžio regiono keliai“ inžinieriaus Tomo Žagūnio rankų.

Puikias dovanas nugalėtojams, vertingus prizus viesiems konkurso dalyviams įsteigė VĮ „Panevėžio regiono keliai“.

Nugalėtojams diplomus ir kitiems dalyviams padėkas pasirašė Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Egidijus Lapinskas, VĮ „Panevėžio regiono keliai“ direktorius Rolandas Žagaras, bei VšĮ „Panevėžio darbo rinkos mokymo centro“ direktorius Valentinas Masilionis.

Kaip ir kiekvienas renginys, pirmą kartą surengtas saugaus eismo konkursas „Atsakinga šeima – saugus eismas“ baigėsi, tačiau dalyviai neskubėjo skirstytis, dėkojo už gerą ir, žinoma, labai reikalingą, renginį bei išreiškė viltį, kad renginys vyktų ir kitais metais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas