Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžyje pėstieji vienoje iš miesto perėjų galės jaustis saugiau

Atidarymo akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Atidarymo akimirka
Šaltinis: gazas.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiandien Panevėžio miesto meras Vitalijus Satkevičius kartu su „Lietuvos draudimo“ bendrovės vadovais apžiūrėjo atnaujintą perėją Aukštaičių ir Sirupio gatvių sankryžoje. Nereguliuojamoje perėjoje Savivaldybės ir „Lietuvos draudimo“ lėšomis įrengta saugumo salelė ir kryptinis apšvietimas, užtikrinantis geresnį pėsčiųjų bei vairuotojų matomumą.

Šioje pėsčiųjų perėjoje Panevėžyje praėjusių metų lapkritį po automobilio ratais žuvo garbaus amžiaus pėsčioji.

Panevėžio mieste yra apie 200 nereguliuojamų pėsčiųjų perėjų. Apie pusę, siekiant didinti pėsčiųjų saugumą, policija siūlo rekonstruoti arba panaikinti

„Panevėžio mieste yra apie 200 nereguliuojamų pėsčiųjų perėjų. Apie pusę, siekiant didinti pėsčiųjų saugumą, policija siūlo rekonstruoti arba panaikinti. Aukštaičių ir Sirupio gatvių sankryžos perėja modernizuota taip, kad padėtų vairuotojams greičiau pastebėti pėsčiuosius net ir esant rūkui. Tikiu, kad tapsime saugesni keliaudami, mažės nelaimingų atsitikimų pėsčiųjų perėjose“, – sakė Panevėžio miesto meras Vitalijus Satkevičius.

Panevėžys tapo antru Lietuvos miestu, kuriame „Lietuvos draudimas“ prisidėjo  atnaujinant vieną pavojingiausių pėsčiųjų perėjų. Čia įrengtas kryptinis apšvietimas, kurio šviesa tiesiogiai nukreipta į perėją, o šviesos davikliai fiksuoja, kada lauke pradeda temti.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Atidarymo akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Atidarymo akimirka

Praėjusiais metais Panevėžyje buvo sužeista daugiau nei 80 pėsčiųjų, iš kurių beveik pusė nukentėjo pėsčiųjų perėjose. Dėl per didelio pėsčiųjų perėjų tankumo Panevėžio mieste, saugaus eismo komisijos ekspertai yra pasiūlę dalį nesaugių perėjų panaikinti, kitas modernizuoti. Pasak ekspertų, netoli viena nuo kitos esančios pėsčiųjų perėjos neskatina vairuotojų, artėjančių prie nereguliuojamų perėjų, pristabdyti ar sustoti, o tai kelia dar didesnę riziką pėstiesiems bei dviratininkams. 

„Lietuvos draudimas“ pasiūlė savo klientams atsisakyti popierinių laiškų, o sutaupytas lėšas už korespondencijos siuntimą skiria nesaugioms perėjoms atnaujinti.

Iki metų pabaigos bendrovė skirtinguose šalies miestuose atnaujins dar tris nesaugias ir pavojingas pėsčiųjų perėjas.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Atidarymo akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Atidarymo akimirka

„Siekiame, kad būtų atnaujintos pavojingiausios perėjos ne tik Panevėžyje, bet ir kituose Lietuvos miestuose. Kviečiame savo klientus bendrovės „Facebook“ paskyroje dalyvauti rinkimuose ir nuspręsti, kiek ir kurios pavojingiausios pėsčiųjų perėjos bus atnaujintos jų sutaupytomis lėšomis“, – sakė „Lietuvos draudimo“ valdybos narys ir Privačių klientų departamento direktorius Raimondas Geleževičius.

Viena perėja jau atnaujinta Vilniuje, artimiausiu metu pavojingiausios pėsčiųjų perėjos bus atnaujintos Kaune ir Klaipėdoje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas