Dabar populiaru
Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki balandžio 22 d.: 2018 795 940 52
2017 686 813 47
Publikuota: 2017 vasario 15d. 09:28

Pareigūnai sustabdė vairuotoją su senu pažymėjimu, tačiau nubaudė už kitą nusižengimą

Policijos reidas Vilniuje
15min / Dainiaus Cuberos nuotr. / Policijos reidas Vilniuje

Vasario 3 dieną nustojo galioti senojo pavyzdžio – laminuoti vairuotojo pažymėjimai. Tai reiškia, kad policija galės bausti tuos, kurie nereagavo į „Regitros“ ir policijos raginimus nedelsti ir važinėja su nebegaliojančiu dokumentu.

„Regitra“ pastebi, kad vairuotojai pažymėjimus keičia itin vangiai – vasario mėnesio pradžios duomenimis, nepasikeitusių pažymėjimų vairuotojų dar buvo apie 96 tūkstančiai.

Kaip 15min informavo Policijos departamento prie VRM Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis, policija nežada mesti papildomų pajėgų, kad sudrausmintų seno pažymėjimo savininkus:

Aurimo Šrubėno nuotr./Ramūnas Matonis
Aurimo Šrubėno nuotr./Ramūnas Matonis

„Specialių reidų neplanuojame. Policija kurį laiką žiūrės atlaidžiau, stengsimės apsiriboti įspėjimu. Tačiau, jei vairuotojai piktnaudžiaus tuo ir toliau nesikeis senojo pavyzdžio pažymėjimo, būsime priversti skirti baudas.“

Kaip tai vyksta realybėje

Neseniai įvykusi situacija įrodo, kad policininkai nežada ilgai taikstytis su pažymėjimų nekeičiančiais vairuotojais: kartu su 15min žurnalistu patruliavę pareigūnai sustabdė vairuotoją, kuris pažeidė kelių eismo taisykles – suko į kairę, nors ženklas tai draudžia.

Prisistačiusiam pareigūnui vairuotojas pateikė jau nebegaliojantį vairuotojo pažymėjimą. Formaliai jis galėjo būti nubaustas už abu dalykus – tiek už tai, kad nesivežiojo dokumento, tiek už kelių ženklinimo nepaisymą. Tačiau baudą mokės tik už vieną nusižengimą.

Policija: jei vairuotojai piktnaudžiaus tuo ir toliau nesikeis senojo pavyzdžio pažymėjimo nauju, būsime priversti skirti baudas.

Už tai, kad važinėja su nebegaliojančiu seno pavyzdžio pažymėjimu, gresia bauda nuo 10 iki 12 eurų. Už kelių ženklo nepaisymą, kaip nurodo 417 ANK straipsnis, vairuotojui gresia 30–90 eurų bauda.

Kadangi sustabdytasis neturėjo galiojančių nuobaudų, tad jam skirta 15 eurų bauda už ženklo nepaisymą, o už pažymėjimą vairuotojas liko nenubaustas – dvi nuobaudos subendrintos.

Visgi pareigūnų geranoriškumas irgi turi ribas. Tad gali būti, kad netolimoje ateityje piktybiškai pažymėjimų atsinaujinti nenorintys vairuotojai bus baudžiami dar ir minėta 10–12 eurų nuobauda.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie Gazas