Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota: 2016 sausio 5d. 15:41

Pasirašytas naujas „Saugokime vieni kitus kelyje“ susitarimas

Gintaras Grušas, Rimantas Sinkevičius, Linas Pernavas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gintaras Grušas, Rimantas Sinkevičius, Linas Pernavas
Antradienį Lietuvos susisiekimo ministerija, Lietuvos policija, Lietuvos automobilių kelių direkcija ir Lietuvos vyskupų konferencija pasirašė 2016-2020 m. susitarimą dėl projekto „Saugokime vieni kitus kelyje“. Tai – susitarimas keisti eismo dalyvių elgesį, ugdyti jų kultūrą keliuose ir pilietiškumą.

„Ši akcija nereiškia, kad mes imsime kiekvieną už rankos ir saugosime. Mes skatinsime atsakingumą, blaivią gyvenseną – ji, kaip liudija neseni įvykiai, naudinga ne tik keliuose“, – susitarimo pasirašymo metu komentavo Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Jo teigimu, situacija Lietuvoje keliuose keičiasi į gera – ne tik mažėja žuvusiųjų skaičius, bet ir auga eismo dalyvių kultūra.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Gintaras Grušas ir  Egidijus Skrodenis
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Gintaras Grušas ir Egidijus Skrodenis

Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktorius Egidijus Skrodenis teigė, kad šis projektas, kurio ankstesnis laikotarpis buvo 2009-2015 metai, eismo saugumui davė daugiau nei bet kuris kitas LAKD vykdomas projektas.

Pasak jo, šis projektas apima visas eismo dalyvių grupes ir visas amžiaus grupes. Per 6 metus buvo surengta daugiau negu 200 didelių renginių ir daugiau nei 700 mažesnių. Visi jie skirti saugaus eismo propagavimui.

„Vienas svarbiausių projektų – skatinti žmonių atšvaitų naudojimą. Kai atšvaitą įteikia bendruomenėje gerbiamas kunigas ir paprašo jį nešioti, tai yra efektyvu“, – kalbėjo LAKD direktorius.

Jis pridūrė besitikintis, kad 2020-aisiais, pasirašant naują susitarimą, žuvusiųjų keliuose bus dvigubai mažiau nei šiandien.

Lietuvos Vyskupų Konferencijos pirmininkas Gintaras Grušas pasidžiaugė bendradarbiavimu tarp bažnyčios ir valstybės.

„Pagrindinis to bendradarbiavimo bruožas – visi mes tarnaujame žmonių gerovei ir matome gerus to rezultatus. Visi matome, kiek prieš dešimt metų buvo žuvusiųjų ir kiek dabar jų yra sumažėję. Mūsų darbas nėra biurokratinis – mes siekiame pakeisti žmonių širdis ir išsaugoti gyvybes“, – projekto misiją apibūdino G.Grušas.

Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas šypsojosi išgirdęs pastabą, jog kelyje pamatytas policininkas yra tarsi angelas sargas – kiekvienas pareigūną išvydęs vairuotojas pasitikrina, ar užsisegė saugos diržą, ar automobilio šviesos yra įjungtos.

Jis pabrėžė, kad šio projekto darbas yra prevencinis, kurį įvertinti skaičiais labai sunku, tačiau statistika nemeluoja – žuvusiųjų keliuose skaičius mažėja.

„Tai yra mūsų visų bendro darbo rezultatas. Šio susitarimo pasirašymas rodo, kad mes supratome, jog tai – ne vienos institucijos problema. Tai yra visų mūsų problema ir tik nuo mūsų bendro darbo priklauso, kaip greitai mes tą problemą išspręsime“, – įsitikinęs L.Pernavas.

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

07:07
23:25
00:49

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas