Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 06, 19:15

Patarimas vairuotojams: gyvūnams „eismo“ reguliuoti nereikia – kelią jie randa patys

Miškinguose keliuose vairuoti būtina itin atsargiai, primena Ukmergės rajono policijos komisariato atstovai. Vairuotojams patariama jokiu būdu nespausti garsinio signalo ir nemirksėti žibintų šviesomis, nes apakinto ir išgąsdinto žvėries elgesys gali būti nenuspėjamas.
Asociatyvi iliustracija
Asociatyvi iliustracija / Vilniaus VPK archyvo nuotr.

Vien birželio 5 d. buvo gauti penki pranešimai apie gyvūnų sukeltus eismo įvykius ar jų keliamą pavojų Ukmergės rajono keliuose.
Kelių policijos tarnyba skelbė, kad visoje šalyje per tris praėjusio savaitgalio paras įvyko net 42 automobilių susidūrimai su laukiniais gyvūnais, tai sudarė ketvirtadalį visų eismo incidentų.

Aplinkosaugininkai patarė jokiais būdais nevaikyti ar kitaip nedaryti įtakos gyvūno judėjimui, nes jis gali pasibaidyti ir taip pridaryti daugiau žalos sau ir aplinkiniams.

Ryte, apie 8 val., vairuotojai automagistralėje Panevėžys–Vilnius, ties Taujėnais, važiuojamojoje kelio dalyje matė vaikštantį briedį.

Pranešimai apie pavojų keliantį gyvūną gauti ir naktį, apie 2 val. 53 min.

Aplinkos apsaugos darbuotojai patarė jokiais būdais nevaikyti ar kitaip nedaryti įtakos gyvūno judėjimui, kadangi jis gali pasibaidyti ir taip pridaryti daugiau žalos sau ir aplinkiniams. Anot aplinkosaugininkų, gyvūnai patys randa kelią grįžti ten, iš kur atėjo.

Apie 21 val. 48 min. važiuojant nuo Panevėžio Vilniaus link, prie posūkio į Gailiūnų k., pranešėjas automobiliu BMW partrenkė stirną.

Dar viena stirna automagistralėje Panevėžys–Vilniaus buvo numušta ties Miliaučiznos kaimu.

Kelyje Utena–Kaunas, važiuojant Jonavos link, sunkvežimio „Iveco“ vairuotojas kliudė stirną. Gyvūnas negyvas. Eismo įvykis užfiksuotas artėjant vidurnakčiui.

Vairuotojai turėtų būti dėmesingi: jei yra pastatyti kelio ženklai, įspėjantys, kad į kelią gali išbėgti žvėrys, reikėtų būti labai atidiems ir pasirinkti kuo saugesnį greitį.

Pastebėjus kelkraštyje stovintį ar kelią kertantį gyvūną, svarbu važiuoti pro jį itin atsargiai ir lėtai, o prireikus sustoti. Patariama, jokiu būdu nespausti garsinio signalo ir nemirksėti žibintų šviesomis, nes apakinto ir išgąsdinto žvėries elgesys gali būti nenuspėjamas.

Eismo dalyviai privalo laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų ir pasirinkti saugų greitį, tai yra tokį greitį, kad išvydus kliūtį spėtų sustoti.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas