Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Penki dalykai, kuriuos privalo žinoti kiekvienas pėsčiasis

Avarijos vietoje
Rūtos Nedzelskienės nuotr. / Asociatyvi nuotr.: pėsčiųjų perėja
Šaltinis: 15min
0
A A

Nors įvairių prevencinių renginių metu pareigūnai išdalija tūkstančius šviesą atspindinčių elementų, žmonės jų dėvėti neskuba. Tenka pripažinti, kad dauguma eismo dalyvių iš tiesų nesuvokia matomumo gatvėje ir kelyje svarbos. O juk vienas vienintelis atšvaitas gali žmogui išgelbėti gyvybę.

Saugaus eismo kultūrą Lietuvoje skatinantis projektas „Nebūk briedis“ primena, jog svarbu ne tik segėti atšvaitą, bet ir žinoti pagrindines saugaus eismo taisykles. Juk  žinios apie savo saugumo užtikrinimą gatvėje ir kelyje tikrai gali apsaugoti nuo nelaimingų eismo įvykių.

Projektas „Nebūk briedis“ pateikia 5 pagrindinius faktus, kuriuos privalo žinoti kiekvienas pėsčiasis. 

  1. Atšvaitas savaime nešviečia, o tik atspindi atvažiuojančio automobilio šviesas, tad geriausia jį pritvirtinti automobilio žibintų aukštyje. Todėl verta atkreipti dėmesį, kad ant rankinės ar kuprinės rankenų prikabinti atšvaitai gerai savo funkcijos neatlieka. 
  2. Atšvaitas turi būti ne mažesnis negu 15 cm², o reklaminiai užrašai gali užimti tik 20 procentų viso ploto. Dažnai įvairių organizacijų dovanojami atšvaitai pastarojo reikalavimo neatitinka, todėl šviesą atspindi prastai. Taip pat atšvaitai turi atitikti Europos Sąjungos šviesą atspindinčių medžiagų standartus. Iš standartų neatitinkančių medžiagų pagaminti atšvaitai blogai atspindi šviesą. 
  3. Kadangi kelkraščiu pėstiesiems reikia eiti priešinga  automobilių eismo judėjimo kryptimi, atšvaitą reikia segėti dešinėje kūno pusėje.
  4. Esant prastam orui, tėvams rekomenduojama vaikus rengti šviesesniais drabužiais, kad šie išsiskirtų iš tamsios aplinkos. Šviesi apranga ir tinkamai dėvimas atšvaitas užtikrina vaiko matomumą kelyje.
  5. Atšvaitas rekomenduojamas ir augintiniui. Keturkojams pačios efektyviausios šviesą atspindinčios priemonės yra antkakliai su atšvaitu, atšvaitiniai arba šviečiantys pavadėliai, petnešos bei liemenės. Taip pat taikomos ir atšvaitinės juostelės, kurios dažniausiai dedamos ant kojų. 
Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki spalio 19 d.: 2017 2719 3222 150
2016 2464 2921 142
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas