15min be reklamos
03 29

Penkios saugumo taisyklės, subjaurojusios gražius automobilius

Dažnai žiūrime į senus automobilius ir tiesiog negalima jais nesigrožėti. Jie atrodo tiesiog gražesni – dailios kėbulo linijos, lieknas siluetas, lengvos konstrukcijos įspūdis. Kur visa tai dingo?
BMW 635csi – tik pažvelkite į šoninių langų aukštį. (Reinhold Möller, Wikimedia (CC BY-SA 4.0)
BMW 635csi – tik pažvelkite į šoninių langų aukštį. (Reinhold Möller, Wikimedia (CC BY-SA 4.0)

Iš vienos pusės – pasikeitė mados, pirkėjų skonis ir medžiagų mokslas. Iš kitos pusės – automobilių dizainas kitoje ringo pusėje dažnai mato su saugumu susijusius reikalavimus.

Ne visi įdomūs automobilių dizaino elementai pranyko dėl kažkokių įstatymų bei taisyklių. Pavyzdžiui, anksčiau dažno automobilio galiniai statramsčiai turėjo dideles ventiliacijos angas. Nebeliko ir vinilu dengtų stogų ar medienos imitacija dengtų kėbulų. Šie pokyčiai yra labiau susiję su madomis, nei kokiais nors reikalavimais. Bet saugumo standartai iš tikrųjų tarsi skulptoriaus rankos formavo šiuolaikinį automobilių dizainą.

Lengvo stogo iliuzija

Sustojate prie žiedinės sankryžos ir susinervinate dėl matomumą blokuojančio statramsčio – pažįstama situacija? Jei ne, tai tik todėl, kad esate labai ramus arba tiesiog pripratote prie storų statramsčių.

Iš tikrųjų, automobilių statramsčiai anksčiau buvo gerokai plonesni, nes automobilių saugumo bandymų arba nebuvo, arba jie neįtraukė stogo tvirtumo testų (pavyzdžiui, apsivertimo simuliacijų).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kimčių ekspertas pasakoja viską, ko iki šiol nežinojote apie šį Azijos virtuvės stebuklą, ir dalinasi autentišku receptu
Reklama
„Švyturys-Utenos alus“ jungiasi prie „Stiprūs kartu“ ir „Blue/Yellow“ pagalbos Ukrainos našlaičiams
Reklama
„Mantingoje“ laimę atradę darbuotojai: „Čia siekiame geriausio rezultato“
Reklama
Testas: atsakykite į 10 klausimų apie „Apple Watch“ laikrodžius ir laimėkite 200 EUR dovanų kuponą!
Parašykite atsiliepimą apie Gazas