Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pernai žiemą tolimųjų reisų vairuotojai patyrė dvigubai daugiau traumų nei užpernai

Vilkiko avarija
Vaidas T. / Vilkiko avarija
Šaltinis: 15min
0
A A

Ne gyvybės draudimo bendrovės BTA duomenimis, praėjusių metų žiemą užfiksuota dvigubai daugiau tolimųjų reisų vairuotojų traumų nei 2012 m. Už patirtus nuostolius vairuotojui bendrovė vidutiniškai išmokėjo 4,5 tūks. litų, tačiau buvo ir tokių atvejų, kai išmoka viršijo 10 tūkst. litų. Daugiausia įvykių užregistruota Vokietijoje, Rusijoje, Italijoje, Ispanijoje, Olandijoje, Lenkijoje, rašoma bendrovės pranešime spaudai.

Bendrovės duomenimis, tolimųjų reisų vairuotojų sveikatos sutrikimų ypač padaugėjo praėjusią žiemą. Jie kreipėsi į užsienio gydymo įstaigas dėl pakilusio kraujospūdžio, skausmų krūtinėje, kitų nusiskundimų. 

„2013-ųjų žiemą tolimųjų reisų vairuotojams sveikata šlubavo dažniau, užfiksuota ir daugiau traumų, nei įprastai. Traumų vairuotojai patyrė krovinių iškrovimo metu ar remontuodami sugedusį sunkvežimį, taip pat dominavo įvykiai, kai vairuotojai lipdami iš vilkiko slydo ir krito. Dažniausiai diagnozuoti galūnių kaulų lūžiai, išnirimai, galvos sumušimai. Nemažai užfiksavome atvejų, kai dėl sveikatos sutrikimų jie sukėlė eismo įvykius. Kyla ypač pavojingų situacijų, jei vairuotoją prie vairo ištinka insultas ar infarktas,“ – teigia Žalų reguliavimo departamento specialistė Irina Paleckienė.

Pasak bendrovės specialistės, vidutiniškai už patirtą traumą tolimųjų reisų vairuotojui bendrovė išmoka apie 4,5 tūkstančių litų, tačiau yra užfiksuota ir tokių atvejų, kai išmoka viršijo 10 tūkstančių litų. Tai priklauso nuo to, kokia diagnozė nustatyta apdraustajam, koks gydymas buvo taikytas, ar buvo gydyta stacionare. 

Kaip teigė I. Paleckienė, tolimųjų reisų vairuotojai yra draudžiami medicinos išlaidų draudimu (KRD). Šis draudimas atlygina išlaidas už suteiktas medicinines paslaugas užsienio gydymo įstaigoms bei apdraustojo medicininį transportavimą iki gydymo įstaigos. Nukentėjusiajam taip pat yra atlyginami tokie tiesioginiai nuostoliai, kaip vaistų įsigijimas.

Daugiausia traumų tolimųjų reisų vairuotojai patyrė užsienio šalyse, dažniausiai – Vokietijoje, Rusijoje, Italijoje, Ispanijoje, Olandijoje, Lenkijoje. Lietuvoje užfiksuoti įvykiai, kuriuos patyrė Lietuvos logistikos įmonėse dirbantys vairuotojai iš užsienio – baltarusiai, ukrainiečiai, rusai.

Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki rugsėjo 20 d.: 2017 2402 2866 135
2016 2182 2594 122
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas