Dabar populiaru
Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki kovo 18 d.: 2018 528 622 43
2017 454 536 35
Publikuota: 2018 vasario 13d. 19:01

Pilaitėje po kelią ir šaligatvį šlitinėjo visiškai blaivaus vyro vairuojama mašina: ar vairuotojų sveikata tikrinama tinkamai?

SAAB įvykio vietoje
Įvykio liudininko nuotr. / SAAB įvykio vietoje

Vasario 9 d., penktadienį, sostinės Pilaitės pr. nutiko incidentas, jau nebe pirmą kartą sukėlęs diskusijų bangą: ar visuomet pagal alkoholio matuoklio parodymus laikomas „blaiviu“ vairuotojas iš tikrųjų yra nepavojingas kitiems eismo dalyviams. Bent jau šiuo atveju, kaip rodo ir filmuota medžiaga, vairuotojas akivaizdžiai kėlė didelį pavojų eismo saugumui.

„Saab“ vairuotojo manevrai Pilaitės pr. vos nesibaigė tragiškai: jis iš pradžių neišsiteko prospekte, bandė užvažiuoti ant „žaliosios vejos“. Vėliau posūkyje užkabino pėsčiąją, kuri ruošėsi eiti per perėją tarp prekybos centro „Maxima“ ir „Neste“ degalinės. Vėliau užšoko ant „žaliosios vejos“, atsirėmė į stulpą. Bandė važiuoti toliau šaligatviu, tačiau nulaužė parduotuvės aikštelės stulpelį. Stebint filmuotą medžiagą tikrai gali kilti įtarimų, kad vairuotojas – tarp žemės ir dangaus.

Šioje vietoje, ypač po darbo, būna labai daug žmonių. Todėl negalima nesutikti su skaitytoju, kuris tvirtina, kad „dar kelios sekundės, ir incidentas galėjo baigtis nekaltų žmonių mirtimi“.

Atvykus policijai ir atlikus testą alkoholio matuokliu, prietaisas rodė „nulius“, nors vairuotojas akivaizdžiai buvo neadekvatus ir prieš avariją, ir po jos. Kaip 15min teigė įvykį nufilmavę skaitytojai, vairuotojas nesiorientavo aplinkoje.

Daugeliui skaitytojų kyla natūralus klausimas: ar šiam vairuotojui buvo atliktas narkotikų testas?

Tad daugeliui skaitytojų kyla natūralus klausimas: ar šiam vairuotojui buvo atliktas narkotikų testas? Kaip tai vyksta Lietuvoje, koks yra klasikinis scenarijus (instrukcijos pareigūnams), jei vairuotojas elgiasi neadekvačiai, tačiau alkotesteris rodo „nulį“.

Kaip elgiasi policija

Lietuvos kelių policijos tarnybos vyresnioji specialistė Marija Kazanovič paaiškino, kad policijos pareigūnai, pagrįstai įtardami, kad vairuotojas gali būti apsvaigęs nuo narkotinių, psichotropinių ar kt. psichiką veikiančių medžiagų, turi teisę asmenį, įvertinus jo bendrą būklę, pristatyti į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, atlikti medicininę apžiūrą.

Ar asmuo yra neblaivus ir (ar) apsvaigęs, vertinama pagal šiuos požymius: iš burnos sklindantį alkoholio kvapą, neadekvačią elgseną, nerišlią kalbą, nekoordinuotus judesius.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Marija Kazanovič
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Marija Kazanovič

Specialistė taip pat nurodė, kad daugiau informacijos šiuo klausimu galima rasti čia. Ir pasiūlė kreiptis tikslesnės informacijos dėl šio atvejo Pilaitės pr. į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą.

Narkotikų testas nebuvo atliktas

Komisariato atstovas Paulius Radvilavičius 15min informavo, kad „Saab“ vairuotojui narkotinių medžiagų vartojimo testas nebuvo atliktas.

„Tam neįžvelgta pagrįsto pagrindo – nepastebėta jokių psichoaktyvių medžiagų vartojimo išorinių požymių bei su juo susijusių elgesio pasikeitimų. Jų neįžvelgė ir į įvykio vietą atvykę medikai, nustatę, policijos turimais duomenimis, pavojingą vairuotojo sveikatos būklę dėl kraujotakos sutrikimų ir tuojau pat suteikę atitinkamą medicininę pagalbą.

Tais atvejais, kai anksčiau minėti požymiai yra pastebimi, vairuotojas yra pristatomas į Priklausomybės ligų centrą ir ekspertizei paimamas šlapimo mėginys“, – aiškino Paulius Radvilavičius.

VIDEO: SAAB avarija Vilniaus Pilaitėje: karštas skambutis pagalbos numeriu 112

Sveikatos apsaugos ministerija ruošia pakeitimus

BNS jau skelbė, kad, daugėjant avarijų dėl vairuotojų sveikatos sutrikimų, Sveikatos apsaugos ministerija rengia pakeitimus, kurie numatys griežtesnį vairuotojų sveikatos patikrinimą sergant tam tikromis ligomis.

Dabar vairuotojai, prieš gaudami vairuotojo pažymėjimą, privalo pasitikrinti sveikatą, turi užpildyti ir garbės deklaraciją, kurioje nurodytų ligas ir kitus sveikatos sutrikimus.

„Deja, akivaizdu, kad to nepakanka“, – teigia Sveikatos apsaugos ministerija.

Todėl šiuo metu Sveikatos apsaugos ministerija rengia Vairuotojų sveikatos tikrinimo reikalavimų ir tvarkos aprašo pakeitimus dėl vairuotojo pažymėjimų nuostatos.

Atsižvelgiant į naujausias mokslo žinias apie sveikatos būklę, darančią poveikį tinkamumui vairuoti, yra gerokai išplėstas širdies ir kraujagyslių ligų sąrašas.

Jomis sergantys vairuotojai turės būti papildomai įvertinti specialistų arba jiems vairuotojo pažymėjimai bus išduodami ar atnaujinami išskirtiniais, kompetentingų medicinos specialistų išvadomis tinkamai pagrįstais atvejais, jei reguliariai atliekamas medicininis vertinimas, kuriuo, atsižvelgiant į sveikatos sutrikimų poveikį, užtikrinamas asmens gebėjimas saugiai vairuoti transporto priemonę.

Avarijos, įvykusios dėl vairuotojų sveikatos sutrikimų

Praėjusią savaitę dėl sutrikusios vairuotojų sveikatos įvyko net trys eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo žmonės. Du vairuotojai mirė prie vairo, trečiasis pateko į ligoninės reanimaciją.

Sutrikus vairuotojų sveikatai, per avarijas Klaipėdoje ir Panevėžyje iš viso buvo sužaloti penki keleiviai.

Praėjusį pirmadienį Klaipėdoje, Minijos gatvėje, sutrikus 54 metų vairuotojo sveikatai, maršrutinis autobusas „Carrocera“ nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į medį. Per eismo įvykį nukentėjo vairuotojas, jis pateko į reanimaciją. Taip pat sužeisti 4 nepilnamečiai autobuso keleiviai: 16 ir 14 metų vaikinai buvo paguldyti į ligoninę, 15 ir 10 metų berniukai gydomi ambulatoriškai.

Tos pačios dienos rytą, 7.20 val., Panevėžio rajone, kelyje Panevėžys–Skaistgiriai–Pušalotas, automobilis „Ford Galaxy“, vairuojamas 64 metų vyro, nuvažiavo nuo kelio ir kliudė kelio ženklą. Automobilio vairuotojas dėl sveikatos sutrikimo mirė, o kartu važiavusi 58 metų keleivė patyrė stuburo sumušimą.

Vilniuje, S.Dariaus ir S.Girėno gatvėje, autobusų stovėjimo aikštelėje, maršrutinio autobuso 62 metų vairuotojas dėl sutrikusios sveikatos prarado sąmonę. Jo vairuojamas autobusas tapo nevaldomas ir atsitrenkė į šalia stovėjusius du autobusus.

Nojaus nuotr. /Klaipėdoje nuo kelio nuvažiavo autobusas.
Nojaus nuotr. /Klaipėdoje nuo kelio nuvažiavo autobusas.

Atvykusiems medikams nepavyko išgelbėti autobuso vairuotojo gyvybės. Nelaimės metu keleivių autobuse nebuvo, vairuotojas autobusą pasibaigus darbui statė į numatytą vietą aikštelėje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Gazas