15min be reklamos

Pirmi Lietuvoje – Klaipėdos autobusuose jau galima atsiskaityti bekontakte kortele

Klaipėdos viešajame transporte įdiegiama naujovė. Dalyje maršrutų už keliones jau galima atsiskaityti ir bekontaktėmis banko kortelėmis – norint sumokėti, užtenka kortelę priglausti prie bilietų skaitytuvo.
Klaipėdos autobusuose atsiskaityti už keliones jau galima ir bekontakte kortele
Klaipėdos autobusuose atsiskaityti už keliones jau galima ir bekontakte kortele / Klaipėdos miesto sav. nuotr.

Nuo šiandienos, praneša Klaipėdos savivaldybė, tokia galimybė jau sudaryta 8 ir 10 maršruto autobusuose, o iki birželio pradžios numatoma, kad sistema bus instaliuota visuose miesto autobusuose. Už keliones atsiskaityti banko kortele galima ir miesto maršrutiniuose taksi. Tai turėtų būti patogu miesto svečiams ar rečiau viešuoju transportu besinaudojantiems gyventojams.

„XXI amžius vis labiau veržiasi ir į Klaipėdos gyvenimą. Gerinama viešojo transporto kokybė – pradeda veikti sistema, kuri artimiausiu atstumu nuo Lietuvos yra Estijoje. Džiugu, kad žmogui, atvykusiam iš bet kurio pasaulio taško, yra galimybė susimokėti banko kortele, o tai, tikiu, paskatins dažniau naudotis viešuoju transportu“, – sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Klaipėdos miesto sav. nuotr./Naujovę autobusuose išbandė ir Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus
Klaipėdos miesto sav. nuotr./Naujovę autobusuose išbandė ir Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus

Įgyvendinusi šį sprendimą, Klaipėda patenka tarp regiono viešojo transporto lyderių: tokia paslauga jau yra Taline (Estija), Vroclave (Lenkija), Bratislavoje (Slovakija). Lietuvoje iki šiol jokiame mieste nėra galima bankine kortele už kelionę atsiskaityti prie įprasto bilietų skaitytuvo. Šis atsiskaitymo būdas nereikalauja žinių apie miesto bilietų sistemą ir atliekamas vienu judesiu prie bankinių kortelių logotipais pažymėto oranžinio bilietų skaitytuvo.

Bankinė kortelė Klaipėdos viešajame transporte turi ir papildomą funkcionalumą, kuris priartina ją prie įprasto e. bilieto kortelės. Per dieną važiuojant daugiau kaip keturis kartus, e. bilieto sistema automatiškai perskaičiuoja kitas bankine kortele atliktas keliones kaip atliekamas terminuotuoju dienos bilietu – už jas mokėti nebereikia. Šiame etape bankine kortele galima pirkti tik pilnos kainos, tokios, kuri yra perkant iš vairuotojo, bilietą.

Prieš instaliuojant paslaugą miesto autobusuose, ji praėjo keletą testavimo etapų. Paskutinis – maršrutiniuose taksi. Per keletą pastarųjų dienų maršrutinių taksi maršrutuose bekontakte kortele atsiskaityta jau apie 300 kartų, pasak VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ darbuotojų, sistema veikia sklandžiai.

Vasarą galimybę atsiskaityti banko kortelė VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ numato įdiegti ir priemiesčio autobusuose. Iš viso bendroje Klaipėdos viešojo transporto sistemoje yra 219 įvairaus dydžio keleivinio transporto priemonių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip inicijuoti daugiabučio renovaciją?
Reklama
Prasmingai ateičiai: 5 populiariausios vasaros stovyklos jūsų vaikui
Reklama
Iš Kauno į Dominikos Respubliką – studijuoti informatikos
Reklama
Šaltibarščiai pietums – nors ir kasdien: „Iki“ jungiasi prie festivalio ir skelbia specialių pasiūlymą skaniausiam vasaros valgiui
Parašykite atsiliepimą apie Gazas