Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po kruvinojo savaitgalio Lietuvos keliuose eismo įvykių priežastis tiria specialistų komisija

Avarija prie Kėdainių
Policijos nuotr. / Asociatyvi nuotr.: avarija
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjusį savaitgalį Lietuvos keliuose žuvo net 10 žmonių – tokių kruvinų dienų nebuvo jau ilgą laiką. Dėl to pirmadienį darbą pradeda speciali komisija, tirianti eismo įvykių priežastis. Pastebėtina, kad ne visi eismo dalyviai tinkamai įvertina besikeičiančias oro sąlygas, matomumą, kelio dangos būklę, savo automobilio padangų protektoriaus gylį, savo nuovargį, nepasirenka saugaus greičio, todėl padažnėjo tragiškų eismo įvykių.

Pirmadienį ryte Lietuvos automobilių kelių direkcijoje įvyko susitikimas, kuriame dalyvavo policijos generalinis komisaras Linas Pernavas, generalinio komisaro pavaduotojai Renatas Požėla ir Algirdas Stončaitis, Kelių direkcijos direktorius Skirmantas Skrinskas, direktoriaus pavaduotojas Dainius Miškinis, Eismo saugumo skyriaus vedėjas Nemunas Abukauskas.

Susitikime aptarta avaringumo situacija bei priemonės jai gerinti. Nors eismo srautams vidutiniškai augant 4 proc., avarijų skaičiui mažėjant 3 proc., o sužeistųjų skaičiui mažėjant 4 proc., šio savaitgalio tragiškų eismo įvykių gausa privertė dar kartą suremti pečius policijos ir Kelių direkcijos vadovybę. Policijos ir Kelių direkcijos vadovai aptarė, kokių priemonių imtis, kad būtų maksimaliai sumažinta rizika tokių grėsmių kilimui. Buvo nutarta sudaryti komisiją tragiškų eismo įvykių priežastingumui tirti. 

Susitikimo metu policijos vadovybė informavo, kad skirs ypatingą dėmesį eismo dalyvių kontrolei švenčių metu – intensyviau tikrins vairuotojų blaivumą, kontroliuos greitį, automobilių padangų būklę, didesnį dėmesį į skirs pėsčiųjų kontrolei. Ir po švenčių reidų skaičius nemažės. Nuspręsta analizuoti galimybę kitąmet didinti baudas nenešiojantiems atšvaitų, dažniau kontroliuoti ir pėsčiuosius. Policijos generalinio komisaro Lino Pernavo nurodymu, keliuose dirbantys pareigūnai turės aktyviais veiksmais kontroliuoti eismą.

„Keliuose dirbantys pareigūnai turi aktyviai kontroliuoti eismą, o ne šildytis tarnybiniuose automobiliuose“, – sako policijos vadovas.

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos ir Policijos departamentas dar kartą informuoja, kad žiemą važiavimo sąlygos gali keistis labai greitai, todėl būtina rinktis saugų greitį, atidžiai planuoti keliones, tamsoje naudoti atšvaitus, nevartoti alkoholio, jei planuojate važiuoti ar keliauti pėsčiomis.

Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius, komentuodamas praėjusio savaitgalio eismo įvykių statistiką, neslėpė apmaudo. Savo „Facebook“ paskyroje jis pasidalino nuoširdžiu įrašu (kalba neredaguota):

Žmonės mielieji, ką Jūs darote, kur lekiate, apie ką galvojate? Sustokite, prašau Jūsų!!! Šis savaitgalis greičiausiai įeis į istoriją kaip kruvinasis! Šitiek žūčių, šitiek sužeistų :((( Juk artėja Kalėdos, kodėl Jūs vieni kitus žudote!? Kelininkai perspėja apie galimą slidžios dangos formavimąsi, bet važiuojantiems tai nė motais? LABAI PRAŠAU JŪSŲ – SAUGOKIME SAVE IR SAVO ARTIMUOSIUS!!! Ir labai užjaučiu tuos, kurie neteko savo artimų ir mylimų žmonių. Jų jau niekas nebesugrąžins... Dieną dienon „kalame“ per visas informavimo priemones, kad atšvaito neturėjimas, saugaus greičio nesilaikymas, automobilio vairavimas išgėrus, saugos diržų nesegėjimas tiesiu keliu veda prie nelaimės, bet visos kalbos tarsi žirniai į sieną atšoka ir lieka eterio platybėse... Keliuose diegiame įvairiausias technines saugos priemones, ką dar reikia padaryti, kad pagaliau baigtumėte karą keliuose? Prašau dar kartą – nežudykite vieni kitų, saugokite save ir kitus, pasitikite šventes prie Kūčių stalo, o ne šarvojimo salėje ar kapuose! Labai prašau!!!

Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki rugsėjo 24 d.: 2017 2423 2891 135
2016 2198 2611 122
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas