Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 23d. 14:42

Po reido Klaipėdoje meras ir vairuotojai pyksta dėl spūsčių, policija atsiprašo

Naktinio policijos reido akimirka
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Asociatyvi iliustracija

Trečiadienį Klaipėdoje surengtas policijos reidas, tačiau po jo pareigūnai buvo priversti atsiprašinėti miestiečių, nes sukėlė dideles spūstis. Situacija nebuvo patenkintas ir Klaipėdos meras.

Kaip pranešė Klaipėdos apskrities policija, buvo organizuota policinė priemonė su tikslu mažinti avaringumą mieste ir žuvusių eismo dalyvių skaičių, išaiškinti neblaivius, apsvaigusius nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojus bei užtikrinti Rusijos Federacijos piliečių supaprastinto tranzito per Lietuvos Respublikos teritoriją tvarkos kontrolę.

Priemonėje dalyvavo penki Patrulių rinktinės ir Kelių policijos tarnybos ekipažas.

Jos metu buvo patikrintos 523 transporto priemonės, nustatyta 16 pažeidimų. Iš jų 3 neblaivūs vairuotojai, 4 vairavimo be vairuotojo pažymėjimo atvejai, vienas vairavimo su suklastotais valstybiniais numeriais atvejis.

Du žmonės važiavo be techninės apžiūros, 3 – be privalomojo draudimo. Nustatyti ir 3 kiti Kelių eismo taisyklių pažeidimai, padaryti ne tik automobilių vairuotojų, bet ir dviratininkų.

„Kadangi policinė priemonė šiek tiek stabdė eismą mieste, atsiprašome eismo dalyvių už patirtus nepatogumus“, – baigiamas Klaipėdos apskrities policijos pranešimas spaudai.

Jau šio reido metu vairuotojai reiškė pasipiktinimą socialiniame tinkle „Facebook“, anot jų, prie Jakų žiedo piko metu surengtas reidas privertė juos stovėti milžiniškose spūstyse, kilometrą teko važiuoti maždaug pusvalandį.

Facebook/Klaipėdos reidai nuotr./Kamščiai dėl policijos reido
Facebook/Klaipėdos reidai nuotr./Kamščiai dėl policijos reido

„Čia jie greičiausiai norėjo parodyti tiek mūsų neadekvatiem vairuotojams, jog mes dirbam ir mums nusispjaut, kad pikas, kad eismą paralyžiuosim, bet tave, vairuojantis išgėrus, mes pričiupsim“, – pyko kamštyje įstrigęs gyventojas.

Tačiau ne visi buvo nepatenkinti, štai Audrius pasidžiaugė pareigūnų iniciatyva.

„Aš nei už spūstis, nei už pareigūnus, bet jei per reidą sugavo bent kelis girtus, tai pasiteisino. Kaip manot, gal per tą girtą vairuotoją šiandien nebūtumėt grįžę namo arba jūsų artimas žmogus? Ir vėl sakysite, kur buvo pareigūnai. Taip, teko ir man toje spūstyje stovėti, tai tik 30 min. Na ir kas, bet šiandien aš su šeima“, – rašė Audrius.

Susidariusią situaciją feisbuke pakomentavo ir Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, jis sakė tik išgirdęs apie spūstis, susisiekė su policijos vadu ir klausė, ar išties jo pareigūnai kelia mieste spūstis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Klaipėdos mero padėkos vakaro akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Klaipėdos mero padėkos vakaro akimirka

„Dideliam mano nustebimui buvo patvirtinta, kad taip. Išsakiau savo nuomonę, kad saugumas keliuose – neginčytinas ir svarbiausias prioritetas, o siekis kovoti su pažeidimais, o ypač su girtais vairuotojais, sveikintinas ir palaikytinas, bet...

Tačiau, net ir tokiems tikslams pasiekti mano įsitikinimu nereikia prarasti sveiko proto ir racionalios nuovokos – kada, kur ir kokie transporto srautai, o juo labiau – gyvenant ir dirbant Klaipėdoje.

Tikiuosi, kad pareigūnai tuos argumentus išgirdo ir suprato, bent jau tokį įspūdį aš pats sau susidariau. Tikiu ir linkiu, kad ateityje tokių nesusipratimų būtų išvengta ir žinoma – tuo pat metu – sąžiningai ir nepertraukiamai atliekant savo misiją visų mūsų saugumo keliuose labui“, – rašė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

00:38
00:18
29:38

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai
Parašykite atsiliepimą apie Gazas