Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Policija informuos visuomenę apie taisyklingą atšvaitų naudojimą

Akcijos akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Akcijos akimirka
Šaltinis: gazas.lt
0
A A

Nemažėjant Lietuvos keliuose žūvančiųjų ir sužeistųjų skaičiui, akivaizdu, kad svarbu skirti daugiau dėmesio prevencinėms priemonėms. Nuo šių metų rugpjūčio Lietuvos policija prisideda prie saugaus eismo projekto „Nebūk Briedis“, kuris skatina atšvaitų naudojimo kultūrą, ir kartu padeda informuoti visuomenę kaip taisyklingai naudoti atšvaitus.

Žvelgiant į nelaimių keliuose statistinius duomenis, matyti, kad Lietuvoje atšvaitų naudojimo taisyklės dar per mažai įsisavintos. Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis per pirmąjį 2014-ųjų metų pusmetį jau žuvo 116 eismo dalyvių.

„Policijos pareigūnai nuolat imasi įvairių priemonių: organizuoja reidus, informuoja visuomenę. Tačiau žmonės turi suvokti, kad kai kurių priemonių gali imtis ir jie patys, pavyzdžiui, turėti atšvaitą ir jį taisyklingai prisisegti prie drabužių“, – sako policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla.

Keliuose nukentėjusių pėsčiųjų statistika itin liūdna. Per pusmetį žuvo 45 pėstieji, 28 iš jų – tamsiuoju paros metu, dar 473 sužeisti. Didelė dalis jų nukentėjo tamsiuoju paros metu ir nesegėjo atšvaito.

Kauno policijos nuotr./Pėstiesiems dalijami atšvaitai
Kauno policijos nuotr./Pėstiesiems dalijami atšvaitai

„Rodos visi suvokiame, kam reikalingi atšvaitai ir suprantame jų būtinumą, bet daugelis iš mūsų kažkodėl jų nesegime. Ir blogiausia tai, jog dažnai yra pamirštami mūsų mažiausieji eismo dalyviai, kuriais mes, suaugusieji, visų pirma ir turėtume pasirūpinti – prisegti jiems šviesą atspindintį elementą, t. y. atšvaitą“, – sako R.Požėla.

Nuolat kalbama apie keliuose vykstančias avarijas, kurios nusineša žmonių gyvybes, luošina likimus. Skaudžius įvykius nulemia didelis greitis, alkoholis, neužsegtas saugos diržas ir netgi namuose pamirštas atšvaitas.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Akcijos akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Akcijos akimirka

Atsižvelgdami į šią problemą ir siekdami pagerinti situaciją Lietuvos keliuose, pareigūnai dalys lankstinukus su informacija, gyvai atsakys į klausimus ir švies visuomenę apie atšvaitų naudojimo svarbą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas