TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki sausio 23 d.: 2018 179 199 15
2017 137 171 7
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Policija įspėja Vilniaus vairuotojus, kad jų automobiliai žiemą nevažinėtų kaip tankai

Vyras gramdo apledėjusius automobilio stiklus.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: vyras gramdo apledėjusius automobilio stiklus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pareigūnai primena: apledėję, aprasoję automobilių langai ar stogo slenkantis sniegas gali tapti skaudžių nelaimių priežastimi.

Sostinės Kelių policijos valdybos pareigūnai pastebi prie pakitusių eismo sąlygų neprisitaikiusius vairuotojus, vairuojančius automobilius, nuo kurių nenuvalytas sniegas.

Apledėję, iš vidaus aprasoję automobilių langų stiklai ar ant stiklų nuo automobilio stogo slenkantis sniegas gali stipriai riboti matomumą pačiu kritiškiausiu metu ir lemti nelaimę.

Pajudėti iš vietos galima tik tada kai nuo sniego ir ledo visiškai nuvalyti automobilio stiklai, šviesos prietaisai, automobilio stogas.

Atkreiptinas dėmesys, kad transporto priemonių vairuotojai privalo kelyje elgtis taip, kad nesukeltų pavojaus tiek sau, tiek kitiems eismo dalyviams.

Prieš pradėdamas važiuoti vairuotojas privalo iš anksto tinkamai pasirūpinti transporto priemonės technine būkle – tinkamomis padangomis, šviesos prietaisų ir stiklo valytuvų veikimu. Svarbu pasirūpinti, kad automobilyje būtų pakankamai automobilių langų stiklų ploviklio, sniego valymo šepečiai, ledo grandikliai.

Valstybinio numerio ženklai turi būti švarūs,  o galiniai – apšviesti. Pajudėti iš vietos galima tik tada, kai nuo sniego ir ledo visiškai nuvalyti automobilio stiklai, šviesos prietaisai, automobilio stogas, pažymima Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovų pirmadienį paviešintame pranešime.

Vairuotojų prašoma pasirūpinti savo transporto priemone, pajudant iš vietos nusivalyti automobilius.

Gazas.lt primena, kad 2009 m. vasarį vieno policijos padalinio Estijoje vadovas išplatino viešą laišką vairuotojams, kuriame nedviprasmiškai primenama, kad keliais vairuojami ne šarvuočiai, iš kurių kelias matomas tik per siaurą angą.

„Vairuotojai, jūs vairuojate tanką ar automobilį?“, – retoriškai buvo klausiama komisaro Alvaro Ottokaro laiške.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas