Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 02 24, 11:07

Policija pristatė naują kelių erelių baudėją – nežymėtą BMW 530D xDrive

Ketvirtadienį Policijos departamento kiemelyje Vilniuje visuomenei pristatytas naujasis nežymėtas policijos automobilis BMW 530D xDrive.

Apie nežymėto policijos BMW privalumus, numatytas funkcijas šalies keliuose papasakojo Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys ir UAB „Vilniaus autoūkis“ vadovas Renaldas Germanavičius.

Paklausti, ar bus keičiami nežymėto automobilio registracijos numeriai, pareigūnai sakė, kad to niekad nedarė ir nesiruošia daryti. Nes nėra poreikio. O vairuotojams siūlo daugiau dėmesio skirti kelio ženklams, o ne policijos automobilių numeriams.

Įsigijo pigiau, nei rinkos kaina

Naujojo BMW kaina – 47 488 Eur, jis įsigytas viešųjų pirkimų būdu. Tačiau, kaip pažymėjo V.Grašys, iš tikrųjų rinkoje automobilis kainuoja iki 30 proc. brangiau. Tad BMW, primenantį Vokietijos greitkelių policijos automobilius iš serialo „Kobra 11“, pavyko įsigyti už palankią kainą.

Tiesa, dar apie 30 tūkst. Eur. kainuoja išmanioji įranga, sumontuota automobilyje. Ji vienu metu gali sekti iki 250 objektų. Dirbtinis intelektas fiksuoja ne tik greitį, bet ir kitus KET pažeidimus. Aparatūra gali patikrinti ir automobilio draudimą.

BMW vidaus įranga, skirta fiksuoti KET pažeidimams, labai panaši į daugeliui eismo dalyvių pažįstamos „Audi A6“, tačiau keturiais žiedais pažymėtame automobilyje įranga ne tokia nauja, penkių metų senumo.

Panašiu būdu policija pinigų sutaupė anksčiau įsigydama ir „Audi“ automobilius. Po viešųjų pirkimų pasiūlyta vieno automobilio kaina su visa būtina įranga – 45 260 Eur su PVM (rinkoje toks automobilis kainuotų apie 65 000 Eur).

Techniniai BMW duomenys

6 cilindrų dyzelinis variklis išvysto 265 AG ir leidžia automobiliui iki 100 km/val. įsibėgėti per 5,4 sek. BMW 530D xDrive varomas visų ratų pavara. Maksimalus techninis greitis - 300 km/val. Dyzelinę versiją policija rinkosi dėl geresnio sukimo momento, kuris itin svarbus visų ratų pavara varomoms transporto priemonėms.

Kam policijai reikalingas toks galingas automobilis, kodėl nepakako minėtos „Audi“ bei dar 10-ties nežymėtų „Renault“, „Škoda“ bei „Ford“, kuriuose sumontuota analogiška įranga?

Pasak V.Grašio, KET pažeidėjų technika tobulėja, jie važinėja greitais automobiliais. Todėl tiek šis BMW, tiek „Audi A6“ ar „Škoda Superb“ puikiai pasitarnauja užkardant pavojus kitiems eismo dalyviams.

Taigi šią, pačią moderniausią pažeidimų fiksavimo įrangą (greitesnę, nei sumontuota „Audi A6“), dabar turi 12 policijos automobilių.

TAIP PAT SKAITYKITE: 267 AG turinti nežymėta nauja „Audi A6 quattro“ kelių chuliganus gali fiksuoti dešimtimis

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas