Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 29d. 17:55

Policijos pareigūnai priminė, kokie pokyčiai keliuose vairuotojų laukia jau savaitgalį

Savaitgalį Klaipėdos apskrityje vykdytas reidas: ikrintas transporto priemonių vairuotojų blaivumas, apsvaigimas nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų.
Klaipėdos VPK nuotr. / Policijos pareigūnai priminė apie laukiančius pokyčius balandį

Balandžio 1-ąją šiemet laukia ne tik Velykos, bet ir Kelių eismo taisyklių (KET) pokyčiai. Keičiasi ir važiavimo greitis, ir reikalavimai padangoms.

Remiantis KET, nuo balandžio 1 d. iki spalio 31 d. ne gyvenvietėse keičiasi važiavimo greitis.

Lengvaisiais automobiliais, krovininiais automobiliais, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 t, motociklais ir triračiais leidžiama važiuoti automagistralėse ne didesniu kaip 130 km/val. greičiu, greitkeliuose – ne didesniu kaip 120 km/val. greičiu.

Keičiasi ir reikalavimai padangoms. Nuo balandžio 1 d. (iki spalio 31 d.) nebetaikomas draudimas eksploatuoti motorines transporto priemones ir jų priekabas su vasarinėmis padangomis.

Nuo balandžio 10 d. iki spalio 31 d. draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis. Šiltuoju metų laiku rekomenduojamos vasarinės padangos.

Pareigūna priminė ir tai, kad tiek vairuotojai, tiek keleiviai privalo pasirūpinti savo saugumu automobilyje.

Važiuodami transporto priemone su įrengtais saugos diržais, vairuotojas ir keleiviai privalo juos užsisegti.

Žemesni nei 135 cm ūgio vaikai lengvuoju ar krovininiu automobiliu turi būti vežami naudojant specialias sėdynes.

Važiuodami mopedu, motociklu, triračiu, visų rūšių keturračiais, vairuotojas ir keleiviai privalo naudoti motociklininkų apsaugas (motociklininkų šalmus, akių apsaugos nuo sužeidimo priemones). Išskyrus atvejus, kai minėtos transporto priemonės turi kėbulą (kabiną) ar įmontuotus stogo saugos lankus, kurių paskirtis apsaugoti vairuotoją (keleivį) nuo smūgių, ir yra įrengti saugos diržai.

Eisme dalyvaujančioje motorinėje transporto priemonėje (išskyrus mopedą, motociklą be priekabos), traktoriuje, savaeigėje mašinoje turi būti:

  • Avarinio sustojimo ženklas ir tiek gesintuvų ir pirmosios pagalbos rinkinių, kiek nustato techniniai motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimai.
  • Ryškiaspalvė liemenė su šviesą atspindinčiais elementais.
  • Transporto priemonėje draudžiama įrengti greitį matuoti trukdančias priemones ir daiktus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:17
00:44
00:10

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas