Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugsėjo 24d. 08:02

Popiežius Pranciškus nustebino net policiją: kokią tiesą jis įrodė?

Popiežius Pranciškus atvyko į Apaštališkąją nunciatūrą Popiežiaus vizitas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Popiežius Pranciškus atvyko į Apaštališkąją nunciatūrą

Ne veltui yra sakoma: jei stengsies, ir Dievas padės. Arba: atsargų ir Dievas apsaugo. Popiežius Pranciškus savo vizito Lietuvoje metu savo pavyzdžiu parodė, kaip reikia laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų.

Saugos diržai yra pagrindinė automobilio saugos priemonė. Jie – svarbesni už saugos pagalves (SRS), dėl kurių (ne)suveikimo pastaruoju metu kyla tiek daug diskusijų. Kita vertus, SRS yra tik saugos diržus papildanti priemonė. Todėl segdamasis saugos diržus vairuotojas ar keleivis parodo savo sąmoningumą.

Nesisegti saugos diržų daugelyje šalių gyvenvietėse galima tik išimtiniais atvejais. Tarkime, važiuojant atbulomis arba stovėjimo aikštelėse. Taip pat – dėl kai kurių medicininių priežasčių.

Tačiau pasaulio galingieji ne visuomet laikosi šios taisyklės. Tarkime, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Krymo tilto atidarymo metu sunkvežimiu KAMAZ važiavo be saugos diržo.

TAIP PAT SKAITYKITE: Vladimiro Putino akibrokštas: sunkvežimiu „Kamaz“ per Krymo tiltą važiavo šiurkščiai pažeisdamas Kelių eismo taisykles

Toks lyderių demonstruojamas požiūris – pavyzdys tautai. Geras arba blogas.

Popiežius Pranciškus nustebino Lietuvos policiją

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Popiežius Pranciškus atvyko į Apaštališkąją nunciatūrą
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Popiežius Pranciškus atvyko į Apaštališkąją nunciatūrą

Popiežius Pranciškus Vilniaus ir Kauno gatvėmis keliavo arba papamobiliais (mažu greičiu, stovėdamas ir laikydamasis už turėklo), arba kukliu „Fiat Tipo“, apsuptas apsaugos BMW. Šiomis transporto priemonėmis jis keliaus po visas tris Baltijos šalis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ko vertos kalbos, kad saugos diržai gali kelti pavojų

Šventojo Tėvo dėmesys Kelių eismo taisyklėms neliko nepastebėtas ne tik internautų, bet ir Lietuvos policijos.

„Saugaus eismo pamokėlė iš paties Popiežiaus. Diržą reikia segtis visur ir visada“, – parašė Lietuvos policijos pareigūnai savo „Facebook“ paskyroje.

TAIP PAT SKAITYKITE: Dar viena mįslė: kodėl neišsiskleidė sudaužyto „Volvo XC60“ pagalvės?

Popiežius Pranciškus buvo puikiai matomas, kai šeštadienį po mišių Katedros aikštėje Vilniuje persėdo į priekinę „Fiat“ keleivio sėdynę ir, atsidaręs langą, sveikino ir laimino T.Kosčiuškos gatvės pakraštyje susirinkusią tikinčiųjų minią.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

03:39
01:19
00:58

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie Gazas