15min be reklamos

Prasideda kasmetė varliagyvių migracija – Vingio parke įvedami laikini eismo ribojimai

Pavasariui jau džiuginant šiltesniais orais ir kviečiant išeiti į gamtą, iš žiemojimo vietų bunda gyvūnai, rašoma Vilniaus savivaldybėss pranešime žiniasklaidai.
Eismo pakeitimai Vingio parke
Eismo pakeitimai Vingio parke / Sauliaus Žiūros nuotr.

Kaip ir kiekvienų metų kovą, varliagyviai jau ima gausiomis grupėmis migruoti į nerštavietes – vandens telkinius. Saugodamas gyvąją gamtą, Vilnius tradiciškai Vingio parke įveda laikinus eismo ribojimus.

Anot gamtininkų, varliagyvių migracija urbanizuotose teritorijoje yra unikalus reiškinys, vykstantis tik labai žaliuose miestuose. Be to, šie gyvūnai yra svarbi biologinės įvairovės ir gamtos mitybinių grandinių dalis. Deja, mieste varliagyvių tyko papildomi pavojai – jiems tenka kirsti nuo miesto neatsiejamus judrius parkų takus bei gatves. Migruojantys varliagyviai, pajutę kelio virpesius, sustingsta, todėl daug jų žūsta po automobilių ratais.

Eismo ribojimai Vingio parke bus taikomi nuo kovo 20 d. iki balandžio 25 d. imtinai. Jų metu draudžiamas visų motorinių transporto priemonių eismas, išskyrus aptarnaujantį transportą, kuris šia atkarpa turės judėti itin atsargiai.

Skirtingai nei ankstesniais metais, šiemet šių laikinų ribojimų kontrolę įgyvendinti bus paprasčiau, nes M.K.Čiurlionio gatvėje, įvažiavus iš Geležinio Vilko gatvės, nuo metų pradžios veikia automatiniai užtvarai. Jie ribojimų metu į Vingio parko teritoriją leis įvažiuoti tik aptarnaujančiam transportui. Apie laisvų automobilių stovėjimo vietų kiekį informuojančios švieslentės iki balandžio 25 d. nuolat rodys, kad laisvų vietų nėra.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip inicijuoti daugiabučio renovaciją?
Reklama
Prasmingai ateičiai: 5 populiariausios vasaros stovyklos jūsų vaikui
Reklama
Iš Kauno į Dominikos Respubliką – studijuoti informatikos
Reklama
Šaltibarščiai pietums – nors ir kasdien: „Iki“ jungiasi prie festivalio ir skelbia specialių pasiūlymą skaniausiam vasaros valgiui
Parašykite atsiliepimą apie Gazas