Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 28d. 11:40

Renginyje „Būk matomas ir saugus“ rūpintis savimi bei artimaisiais kelyje kvies „X faktoriaus“ nugalėtojai

Atšvaitų diena Klaipėdoje
Policijos nuotr. / Atšvaitų diena Klaipėdoje

Šį sekmadienį, rugsėjo 29 d., trys Lietuvos miestai taps atskirų regionų saugaus eismo sostinėmis. Jau dešimtą kartą Vilniuje, Klaipėdoje ir Panevėžyje susipažinti su kelių eismo taisyklėmis, būti kultūringiems ir atsakingiems kelyje, išbandyti interaktyvias eismo simuliacijas bei įvairias pramogines atrakcijas kvies Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Skirtinguose miestuose ant scenos pasidalinti svarbiais patarimais, kaip apsaugoti save ir artimuosius, lips ne tik ekspertai, bet ir populiariausio TV šou Lietuvoje „X faktorius“ nugalėtojai.

Panevėžyje savo pasirodymą surengs talentingieji „120“, Klaipėdoje savo dainomis džiugins 2018-ųjų nugalėtoja Iglė Bernotaitytė, o Vilniuje gerą nuotaiką palaikys grupė „Good time boys“. Taip pat renginio metu pamatysime ir išgirsime grupę „MarabuBand“ ir Karoliną Lyndo. Šiemet renginyje išties netrūks įvairių atrakcijų. Viena jų – edukacinė paspirtukų zona, kurioje dalyviai galės išbandyti save parodydami, kaip teisingai reikia elgtis kelyje. Paspirtukų trasas įrengti padeda renginio partneriai UAB „Kelio ženklai“ bei Klaipėdos ir Vilniaus miesto savivaldybės.

Renginyje taip pat bus galimybė sudalyvauti orientacinėse varžybose, kurių pagrindinis prizas – pasivažinėjimas Lamborghini automobiliu. Šiemet šį prizą įsteigė „CityBee“, kuri taip pat skatina visus vairuotojus būti atsakinguss ir kultūringus kelyje.

Renginyje taip pat bus galimybė sudalyvauti orientacinėse varžybose, kurių pagrindinis prizas – pasivažinėjimas Lamborghini automobiliu.

Vilniuje „Girteka Logistics“ atstovai kvies į ypatingą vilkiką – Edukacinę atšvaitų zoną. Puspriekabės viduje, kur yra tamsu tarsi naktį, interaktyviai patirsite ir sužinosite apie atšvaitų naudą bei galėsite laimėti prizus. Renginio dalyviai taip pat galės išbandyti ir ekstremalesnes pramogas: autoavarijos simuliaciją ar girtumo akinius. Kiekviena iš šių atrakcijų ne tik dovanos išskirtines emocijas, bet ir supažindins su kelių eismo taisyklėmis.

„Kartais beskubant pamirštami tokie elementarūs dalykai kaip užsisegti saugos diržą pakeliui į darbą ar neįvertinama svarumo stadija, paragavus taurę vyno. Tačiau Lietuvos statistika rodo, kad neatsakingas elgesys turi skausmingų pasekmių, kurių galima išvengti skiriant vos kelias minutes savo saugumui užtikrinti“, – sako Lietuvos kelių automobilių direkcijos atstovai.

Pati renginio idėja artima ir jo vedėjams: būtent aktualios temos, įdomūs pašnekovai ir pritraukė žinomus renginių vedėjus Petrą Daunį, Darių Liutkevičių ir Mantą Stonkų. „Aš apskritai nesuprantu žmonių, kurie teisinasi, kad išgėrė tik vieną, vairuos labai atsargiai arba aiškina, jog įstatymas leidžia pripūsti iki tam tikros ribos. Vairuoti neblaiviam – tai ne skonio reikalas, kai vienam tai daryti patinka, kitam nepatinka. Čia negali būti jokių kompromisų ar tolerancijos“, – teigia aktorius.

Jam pritaria ir UAB „Girteka Logistics“ atstovė Neringa Rimšelienė, Marketingo ir komunikacijos skyriaus vadovė: „Saugus eismas yra viena iš prioritetinių kompanijos socialinės atsakomybės krypčių. Kiekvienas eismo dalyvis atsakingas ne tik už save, bet ir už kitus. Jau ketvirtus metus iš eilės dalyvaujame saugaus eismo edukacijoje, nes tik kūrybiškas žinių pateikimas gali pakeisti žmonių elgseną į gerą pusę.“

Renginių metu apie avarijų statistiką ir apsisaugojimo priemones kelyje diskutuos tiek Vilniaus, Panevėžio ir Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos biuro atstovai ir savo sričių ekspertai: vairavimo mokyklos „Ekodraivas“ vadovas Artūras Pakėnas, saugaus eismo ekspertas Vitoldas Milius, Darius Grinbergas ir daug kitų ekspertų.

Renginiuose taip pat savo priemones demonstruos Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Greitosios medicinos pagalbos stoties, Muitinės tarnybos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai. Ruduo ypač aktualus metas, kai greitai temsta ir ypač svarbu būti matomiems, saugiems kelyje bei rodyti pagarbą vieni kitiems kelyje, nes saugus eismas – tai skirtingų eismo dalyvių abipusė pagarba ir supratingumas!

Daugiau apie renginius Vilniuje, Klaipėdoje ir Panevėžyje: https://www.facebook.com/LAKD.LT/

Pranešimas spaudai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:16
03:00
03:38

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie Gazas