Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rugsėjo 1-ąją prie mokyklų – atidumo pamokos vairuotojams

Pėsčiųjų eismas
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Pėsčiųjų eismas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus gatvėse kabančios švieslentės skelbia, kad rugsėjo 1-ąją į gatves išeina 180 tūkst. studentų bei moksleivių. Kituose miestuose skaičiai mažesni, tačiau vis tiek siekia dešimtis tūkstančių, o tai – didelis iššūkis eismui prie mokyklų.

Vairuotojai turėtų būti atsargesni, ypač prie mokyklų: ne veltui greitis prie mokymo įstaigų dažniausiai ribojamas iki 40 km/val. Čia, ypač pirmosiomis rugsėjo dienomis, būtina vairuoti atidžiau, nes į mokyklas po atostogų skubantys vaikai vis dar būna išsiblaškę.

Pastebėjus eismo dalyvius prie kelių sostinės ir kitų miestų mokyklų, peršasi išvada – moksleiviai nesivargina eiti per perėjas, tačiau apsidairyti nepamiršta.

„Paprastai einu per perėjas, tik šįkart kirtau gatvę kitur. Na, iki perėjos dar šimtas metrų, mašinų nėra, tai viskas čia gerai“, – sakė linksmai nusiteikęs Vilniaus moksleivis Jokūbas. Jis pripažino nematantis problemos, jeigu gatvė kertama ne perėjoje – juk jeigu automobilių nėra, nieko nutikti negali. 

VIDEO: Pėstieji prie Panevėžio „Žemynos“ progminazijos

Panevėžyje nešina gėlėmis per pėsčiųjų perėją ėjusi moksleivė Augustė taip pat pripažino ne visada besilaikanti kelių eismo taisyklių.

„Visada pažiūriu, ar nėra atvažiuojančių automobilių. Ne ėjimas tik per pėsčiųjų perėją, o atidumas leidžia būti saugiai“, – įsitikinusi Augustė.

Vairuotojams vertėtų prisiminti ir automobilių statymo taisykles. Jeigu statoma prieš pėsčiųjų perėją, transporto priemonę galima palikti iki jos daugiau nei 5 metrams. Už pėsčiųjų perėjos galima sustoti iškart.

Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki rugpjūčio 19 d.: 2017 2051 2451 119
2016 1860 2216 110
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas