Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sekmadienį bus minima Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti

Žvakutė
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Žvakutė
Šaltinis: gazas.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kiekvienų metų trečiąjį lapkričio sekmadienį Jungtinių Tautų ir Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė Pasauline diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti. Šiemet ši diena minima lapkričio 16-ąją.

Niekas iš mūsų nėra apdraustas nuo nelaimės. Tik vienas neatsakingas poelgis kelyje, viena klaida gali kainuoti labai daug. O ištaisyti klaidos, „atsukti laiko atgal“ ir pasielgti atsakingiau, deja, neįmanoma.

Kad atsitikus nelaimei, nereikėtų klausti savęs: „kodėl aš, kodėl man taip atsitiko, už ką man...“,  nedarykime klaidų – neskubėkime kelyje, važiuodami automobiliu užsisekime saugos diržus, vaikus vežkime tik specialiose kėdutėse, nevažiuokime su neblaiviais ir patys nevairuokime neblaivūs, pėstieji, dviratininkai ir vadeliotojai, tamsiu paros metu kelyje segėkime atšvaitus.

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos kviečia paminėti šią dieną.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Atidarymo akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Žvakutė prie pėsčiųjų perėjos

Lapkričio 15-ąją, šeštadienį Vilniaus Šv. Teresės bažnyčioje vyks maldõs, susikaupimo ir apmąstymų vakaras. Šventosios Mišios – 19 valandą. Pasibaigus Šv. Mišioms apie 19 val. 30 min. bus skaitomi Keturi laiškai, kuriuos parašė išgyvenusios eismo įvykiuose žuvusių artimų žmonių netektį moterys: žmona, motina, sesuo, duktė.

Lapkričio 16 d., sekmadienį Šiaulių Šventų apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje 11 val. bus aukojamos Šv. Mišios. Po pamaldų vyks saugaus eismo švietėjiško projekto "Saugokime vieni kitus kelyje" renginys. Koncertuos Šiaulių miesto pučiamųjų instrumentų orkestras, visuomenei bus platinami atšvaitai ir lankstinukai saugaus eismo tema.

Vilniaus Šv. Ignoto bažnyčioje (Šv. Ignoto g. 6) 12 val. bus aukojamos Šv. Mišios, skirtos žuvusiesiems ir nukentėjusiems eismo įvykiuose atminti. Šv. Mišias aukos Lietuvos policijos kapelionas Algirdas Toliatas. Kviečiame vilniečius ir miesto svečius dalyvauti pamaldose.

Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr./Žvakutės
Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr./Žvakutės

Įvairūs renginiai vyks ir kituose miestuose, rajonuose.

Pagalvokime apie beprasmiškas mirtis, kurios atsitinka dėl akimirkos klaidos, skubėjimo, neatsakingumo ir kurių taip lengva išvengti. Saugokime vieni kitus kelyje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas