Dabar populiaru
Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki vasario 19 d.: 2018 385 431 31
2017 286 341 17
Publikuota: 2016 spalio 13d. 16:02

Šiemet spalio 18 dieną bus organizuojama Atšvaitų diena

2000 atšvaitų bus išdalinti Kauno apskrities pirmokams
Milenos Migonytės nuotr. / 2000 atšvaitų bus išdalinti Kauno apskrities pirmokams

Pasikeitusios oro sąlygos ir tamsa daro savo. Preliminariais duomenimis, spalio mėn. (iki 13 d.)  Lietuvos keliuose žuvo 15 žmonių (iš jų  7 pėstieji ir 3 dviratininkai). Todėl svarbu priminti žmonėms, kad būtina segėti, užsidėti atšvaitus arba nešioti drabužius su šviesą atspindinčia juosta, arba neštis šviečiantį žibintą.

Ne mažiau svarbu priminti, kad užmiesčio kelyje reikia eiti kaire kelio puse (prieš automobilių važiavimo kryptį).

Pagrindinė šios dienos mintis – nepamiršti kasdien nešioti, prisisegti, užsidėti atšvaito. Jis reikalingas. Pėsčiajam jis tiesiog būtinas, bet juk mes visi esame pėstieji. Ar lauke apniukę, ar lietus, ar rūkas ar tamsu – visada atšvaitas yra svarbus. Esame tikri, kad jūsų (daugelio žmonių) namuose, stalčiuose, spintose ir pan. yra ne vienas atšvaitas. Nepamirškite atšvaitų namuose, naudokite.

Dar vienas priminimas – atšvaitą prisitvirtinkite teisingai. Jei tvirtinate prie rankinės, jis turi laisvai švytuoti, automobilio žibintų aukštyje. Efektyviausias būdas yra užsidėti atšvaitą ant rankos (dešinės rankos aukščiau riešo) arba ant abiejų rankų. Taip pat galima įsisegti atšvaitą į palto, striukės kišenę, kad ištraukas jis švytuotų kelių aukštyje. Dviratininkai gali užsidėti atšvaitą ant kojos blauzdos srityje.

Savo ruožtu Kelių direkcija ir regioninės kelius prižiūrinčios įmonės platins atšvaitus jų neturintiems asmenims. Lakd.lt ir regionų įmonių interneto svetainėse bus paskelbta informacija apie vietas, kur platinami atšvaitai, tačiau jų kiekis ribotas ir jie bus platinami tik atvykusiems pavieniams asmenims ir tik po vieną atšvaitą.

Praktika parodė, kad kai kurie žmonės, gavę atšvaitus kaip dovaną, tiesiog jų nenešioja. Atšvaitas – gera dovana, bet jį reikia dovanoti laiku. Dabar kaip tik tinkamiausias metas.

VIDEO: Pamatykite, kaip vairuotojai mato pėsčiuosius tamsiame kelyje
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas