15min be reklamos

Signalas automobilių dalijimosi platformų mėgėjams: už KET pažeidimus mokės iš savo kišenės

Į portalą MadeinVilnius.lt kreipėsi skaitytojas su klausimu, ar automobilių dalijimosi platformoms KET netaikomos. Jis taip pat užfiksavo kelių eismo taisyklių pažeidimo atvejį, kuomet transporto priemonė buvo palikta ant žalios vejos.
Bolt Drive automobilis, paliktas ant žolės
Bolt Drive automobilis, paliktas ant žolės / MadeinVilnius nuotr.

Bendrovė „Bolt Drive”, kuriai priklauso automobilis ir policija atsako, kas gresia vairuotojams, kurie elgiasi ne pagal KET.

„Bolt Drive“ automobiliams taikomi tie patys reikalavimai ir taisyklės, kaip ir kitiems, todėl mes dedame visas pastangas, kad tokių atvejų būtų kuo mažiau. Gavę pranešimą iš policijos arba neabejingų gyventojų, mes iškart nustatome apie kokį automobilį yra kalbama ir koks vartotojas juo naudojasi, o tai reiškia – yra už jį visiškai atsakingas. Paprastai išsiunčiame vairuotojui perspėjimą ir operatyviai sekame, ar automobilis perstatomas. Jeigu vairuotojui nepavyksta to padaryti, darbo imasi mūsų visą parą budinti komanda”, – komentuoja „Bolt Drive” operacijų Lietuvoje vadovas Svajūnas Aliukonis.

„Bolt” atstovas ragina žmones likti neabejingiems ir pastebėtus kelių eismo taisyklių pažeidimų atvejus registruoti ir pranešti apie juos bendrovei. Patogiausia tai padaryti automobilių dalijimosi platformos programėlėje.

„Kelių policija ir Vilniaus miesto savivaldybės administracija pastebėjusios KET pažeidimus visada taiko administracinio poveikio priemones. Kai transporto priemonė priklauso juridiniam asmeniui, tada yra siunčiamas pranešimas į tą įmonę, kurios atsakingas darbuotojas nurodo kas naudojosi automobiliu KET pažeidimo padarymo metu. Tada nurodytam asmeniui yra skiriama bauda dėl KET nesilaikymo. Fizinis asmuo baudžiamas vietoje, o jam nesant vietoje suformuojamas AN protokolas, kuris išsiunčiamas per sistemą. Visi vairuotojai išaiškinami. Pateiktoje nuotraukoje automobilis pažeidžia KET 150. 5. punkto reikalavimus (pastatytas ant žalios vejos), ANK 417 str. 2 p.”, – papildo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja.

Drausminimo priemonės yra taikomos, atsižvelgiant į pažeidimo pobūdį. Tai gali būti paprastas įspėjimas, piniginė nuobauda arba paskyros blokavimas. Kartais vairuotojams tenka padengti įvairias kitas išlaidas, susijusias su pažeidimu, pvz. tralo nuoma išgabenimui. Bendrovė taip pat stebi vairuotojų elgesį ir reaguoja į piktybinius ar pasikartojančius įvykius.

„Konkrečiai šiuo atveju, vairuotojui baudą skyrė policija, o automobilis buvo perstatytas vos tik gavus pranešimą. Automobilių parkavimo zonos mūsų platformoje atitinka kelių eismo taisykles ir miesto reikalavimus. Į kelionės kainą įskaičiuotas ir parkavimas mokamose zonose”, – konkretų atvejį, su kurio kreipėsi skaitytojas, pakomentavo „Bolt Drive” atstovas.

Bendrovė pastebi, kad vis dažniau žmonės prašo praplėsti automobilių parkavimo zonas. Žadama, kad į gyventojų prašymus bus atsižvelgiama ir ateityje bus priimti atitinkami sprendimai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip inicijuoti daugiabučio renovaciją?
Reklama
Prasmingai ateičiai: 5 populiariausios vasaros stovyklos jūsų vaikui
Reklama
Iš Kauno į Dominikos Respubliką – studijuoti informatikos
Reklama
Šaltibarščiai pietums – nors ir kasdien: „Iki“ jungiasi prie festivalio ir skelbia specialių pasiūlymą skaniausiam vasaros valgiui
Parašykite atsiliepimą apie Gazas