TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki sausio 18 d.: 2018 147 154 13
2017 105 127 6
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Slidžiame kelyje stabilumo kontrolė neišgelbės

Avarija kelyje Vilnius-Panevėžys
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Avarija kelyje Vilnius-Panevėžys
Šaltinis: 15min
3
A A

Vairuotojai kartais pernelyg pasitiki elektroninėmis stabilumo kontrolėmis, tačiau tai daro be reikalo: jos tik nežymiai padidina šansus suvaldyti slystantį automobilį, tačiau be vairuotojo įsikišimo yra visiškai nenaudingos. Panašus atvejis užfiksuotas automagistralėje Vilnius-Panevėžys, kur šią savaitę nuo kelio nulėkė vos kelerių metų amžiaus „Lexus RX“ visureigis.

Automobilis nuvažiavęs vos kelias dešimtis tūkstančių kilometrų, visos jo funkcijos veikia idealiai, tačiau kažkokiais būdais jis atsidūrė už kelią juosiančių aptvarų.

Kaip tai įvyko? Įvykio vietą apžiūrėję ekspertai spėja, jog vairuotojas per ilgai nukreipė žvilgsnį nuo kelio ir automobilis pradėjo artėti aptvaro link. Pastebėjęs pavojų, vairuotojas staiga suktelėjo vairą į priešingą pusę ir išprovokavo slydimą. Vasarinėmis padangomis apautas „Lexus“ visureigis prie 3 ar 4 laipsnių temperatūros nėra pats stabiliausias automobilis, tad jį suvaldyti nėra paprasta.

VIDEO: „Lexus“ avarija kelyje Vilnius-Panevėžys

Kaip matome iš rezultatų, to padaryti nepadėjo net ir elektroninės stabilumo sistemos, kurių šiame „Lexus“ apstu. Kodėl? Atsakymas paprastas – kad jos veiktų, vairuotojas privalo elgtis tinkamai. Jeigu jo reakcija į prasidėjusį slydimą yra per lėta, arba jeigu jis daro neteisingus judesius (pavyzdžiui, automobiliui slystant, spaudžia akceleratorių), stabilumo kontrolė nepadeda.

Šiuo atveju svarbus ir kitas aspektas – vasarinės padangos. Jų savybės esant žemai temperatūrai ženkliai suprastėja, o prie žemesnės nei 7 laipsnių temperatūros žieminės padangos dirba kur kas geriau nei vasarinės. Todėl ankstyvas žieminių padangų montavimas toli gražu nėra jų gadinimas, o tik savo saugumo užtikrinimas.

Avarija automobilio vairuotojui atsipirko tik išgąsčiu ir subraižymais – naujas ir tvirtas automobilis bei išsiskleidusios saugos oro pagalvės išgelbėjo jį nuo rimtesnių sužeidimų. Slysdamas automobilis taip pat nieko nekliudė, tad nukentėjo tik kelio aptvaras, aplinka ir visureigis, kuris greičiausiai nepataisomas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas