Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Smarkiai greitį viršijusiems vairuotojams nebegrės areštas

Spidometras
Kadras iš Youtube.com / Spidometras
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Seimas priėmė įstatymą, kuris panaikino areštą asmenims, smarkiai viršijusiems greitį. Kitąmet įsigaliojus Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) pataisoms, Seimui nebeteks spręsti greitį viršijusių parlamentarų neliečiamybės atėmimo klausimo, nes teisės akte neliko nuostatos dėl laisvės suvaržymo.

Ketvirtadienį iš ATPK taip pat buvo išbraukta nuostata, kad be saugos diržų važiavę vairuotojai gali laikinai prarasti teisę vairuoti.

Iš kodekso išbraukta nuostata, kad pakartotinis naudojimosi saugos diržais, vaikų ūgiui ir svoriui pritaikytomis atitinkamos grupės sėdynėmis, taip pat motociklininko šalmais tvarkos pažeidimas gali užtraukti teisės vairuoti transporto priemones atėmimą vienam mėnesiui.

Tačiau parlamentas už šį pažeidimą paliko galioti 200-300 litų baudą.

Iš kodekso buvo išbrauktas straipsnis, kad daugiau kaip 50 kilometrų per valandą greitį viršijusiam asmeniui gali būti skiriamas septynių parų administracinis areštas. Už šį pažeidimą vis dar lieka galioti ir anksčiau numatyta bauda iki 1,5 tūkst. Lt. Tiesa, teisės vairuoti atėmimo terminą parlamentarai padidino iki šešių mėnesių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas