Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Specialistas pataria: kaip taisyklingai segėti atšvaitą?

Akcijos akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Atšvaitų akcijos akimirka
Šaltinis: Lrt.lt
2
A A

Tamsiuoju paros metu pagrindinis pėsčiojo tikslas – imtis visų priemonių, kad jis būtų matomas transporto priemonių vairuotojams. Tiesa, atšvaitų segėjimo taisyklės mieste ir užmiestyje šiek tiek skiriasi. Taip sako Susisiekimo ministerijos Saugaus eismo skyriaus vedėjas Vidmantas Pumputis.

„Sakoma, kad atšvaitą reikia segėti ant dešinės rankos. Tačiau man atrodo, kad einant per gatvę mieste reikėtų, kad atšvaitas būtų matomas ant kairės rankos arba ant abiejų rankų. Tad ant kurios rankos iš tiesų reikėtų nešioti atšvaitą?“, – klausia LRT radijo klausytoja.

„Tamsiuoju paros metu pagrindinis pėsčiojo tikslas – imtis visų priemonių, kad jis būtų gerai matomas atvažiuojantiems vairuotojams. Tad pėsčiasis turi pasirinkti matomumą gerinančias priemones atsižvelgdamas į vietovę, kurioje vaikšto“, – sako V. Pumputis.

Rekomenduojama dėvėti ryškiaspalvę liemenę arba turėti žibintuvėlį.

Specialisto teigimu, jei žmogus tamsiuoju paros metu eina užmiesčio keliu, rekomenduojama dėvėti ryškiaspalvę liemenę arba turėti žibintuvėlį. O jei neturi nei vieno iš jų, reikėtų turėti bent jau atšvaitą (geriausia – juostinį), kuris turi būti segimas ant dešinės rankos arba kojos. Taip pėsčiasis, judantis prieš eismą, yra geriau matomas vairuotojams.

„Mieste pakanka ir atšvaito. O pagal kelių eismo taisykles, jei pėsčiasis eina šaligatviu mieste, segėti atšvaitą nėra reikalaujama, jis privalomas tik einant kelkraščiu“, – aiškina V. Pumputis.

Atšvaitas yra skirtas ne pėsčiajam, o vairuotojui.

Anot specialisto, kartais žmonės atšvaitus prisisega prie rankinės ar kuprinės. Tačiau taip segimas atšvaitas neturi jokios prasmės, nes nepadeda pėsčiojo geriau matyti kelyje.

„Nepamirškite, kad atšvaitas yra skirtas ne pėsčiajam, o vairuotojui, tad segėkite jį tinkamai“, – primena V. Pumputis.

Lrt.lt
Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki spalio 21 d.: 2017 2726 3231 150
2016 2469 2940 143
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Atšvaitas
Parašykite atsiliepimą apie Gazas