Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 10 05 /2016 10 06

Sukrečiančios reklamos, kurios visiems laikams privers pamiršti telefoną vairuojant

Populiarumo rekordus pasaulyje pagerinęs papildytos realybės žaidimas „Pokemon Go“ turi ir savo juodąją pusę. Žaidimą pamėgę gerbėjai ėmė ir užmiršo savo saugumą gatvėse. Pėstieji per perėjas eina net nepakeldami galvos, dviratininkai vinguriuoja po dviračių takus, o vairuotojai daugiau dėmesio skiria savo mobiliajam telefonui nei vairavimui.
„Pokemon Go“ žaidimas vairuotojant
„Pokemon Go“ žaidimas vairuojant / 15min nuotr.

Į šią problemą, kai eismo dalyviai vairuodami ar tiesiog eidami per gatvę rašo žinutes ar gaudo pokemonus, atkreipė dėmesį net garsiausi pasaulio socialinių reklamų kūrėjai. Bet apie tai – vėliau. Pirmiausia – apie KET reikalavimus.

Ką sako kelių eismo taisyklės

Kelių eismo taisyklės draudžia ne tik kalbėti mobiliuoju telefonu vairuojant, bet ir apskritai jį paimti į rankas sėdint vairuotojo vietoje. Už telefono naudojimą rankomis galima lengvai gauti protokolą. Taigi, tiek SMS žinučių rašymas, tiek naršymas feisbuke užtraukia atsakomybę.

Pastaruoju metu prie šių pagundų prisidėjo ir dar viena – žaidimas „Pokemon Go“, kuriame žaidėjai turi ieškoti ir gaudyti animacinius personažus.

Žaidimo esmė – judėti ir ieškoti „pokemonų“. Vieni tai daro pėsčiomis, kiti – dviračiais, tačiau yra ir tokių, kurie žaidimą įsijungia net vairuodami automobilį.

Nors žaidimo gamintojai apie draudimą naudotis telefonu vairuojant įspėja, daugelis fanatikų jo nepaiso ir spaudžia mygtuką „Aš esu keleivis“.

15min nuotr./„Pokemon Go“ žaidimas vairuotojant
15min nuotr./„Pokemon Go“ žaidimas vairuojant

Policijos pareigūnai perspėja, kad dėmesį skiriant ne keliui, o telefono ekranui galima sulaukti baudos. Tačiau Panevėžio apskrities VPK kelių policijos tarnybos viršininkas Virginijus Mačėnas sako, jog ne bauda turėtų vairuotojus atbaidyti nuo žaidimo telefonu prie vairo.

Kas bus, jei perėjoje vienas kitą sutiks „pokemonus“ gaudantis pėsčiasis ir tą patį prie vairo darantis automobilio vairuotojas?

„Automobilio vairuotojas net negali naudotis telefonu rankomis. Šis reikalavimas yra jau seniai ir jis draudžia kalbėti, rašyti SMS ar užsiimti kita veikla, susijusia su telefonu, o ne su vairavimu.

Nukreipę dėmesį kažkur kitur galite nepastebėti besiformuojančios spūsties, į gatvę išbėgusio vaiko ar išlindusio automobilio. Telefono vairuotojo rankose neturi būti. Atskira kalba apie pėsčiuosius. Jiems telefonu naudotis nedraudžiama, tačiau kartais žmonių elgesys perėjose stebina. Jie per perėjas eina net nepakeldami akių į eismą ir visą dėmesį sutelkę į telefoną. Ar jie ten „pokemonus“ gaudo, ar žinutes rašo, sunku pasakyti, bet toks elgesys yra pavojingas jiems patiems.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Virginijus Mačėnas
Tomo Markelevičiaus nuotr./Virginijus Mačėnas

Kas bus, jei perėjoje vienas kitą sutiks „pokemonus“ gaudantis pėsčiasis ir tą patį prie vairo darantis automobilio vairuotojas? Reikia laikytis taisyklių, sutelkti dėmesį į kelią, o žaidimams yra savas laikas ir vieta. Ir ji tikrai ne gatvėje“, – kategoriškas buvo Virginijus Mačėnas.

Pasaulyje jau yra nuskambėję keli atvejai, kai „pokemonų“ medžiokle prie vairo užsiiminėję vairuotojai pateko į eismo įvykius ar net atsitrenkė į policijos automobilį. O kiek dar tokių vairuotojų, kurie po avarijos apie savo virtualų pomėgį neprisipažino?

Taigi, jei turite laisvų rankų įrangą, naudokitės ja, jei ne – kalbėkite telefonu tik sustoję, o apie SMS rašymą ir animacinių personažų gaudymą telefono ekrane apskritai geriau pamirškite.

Vairuotojas privalo vengti bet kokių veiksmų, nesusijusių su vairavimu.

Kad „Pokemon Go“ pavojingas žaidimas net ir vairuojant dviratį užsiminė Panevėžio darbo rinkos mokymo centro Vairuotojų praktinio mokymo vadovas Vytautas Šakėnas, kuris papasakojo apie savo vasaros nuotykį, susijusį su šiuo virtualiu žaidimu.

„Šią vasarą per atostogas Pervalkoje mano anūkai įsidiegė „pokemonus“ ir mes jų pradėjome ieškoti pėsčiomis. Nusibodo vaikščioti pirmyn atgal, nusprendėme važiuoti dviračiais.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Konkurso akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Konkurso akimirka

Ir tuomet prasidėjo. Anūkas parkrito, nusibrozdino koją, anūkė vos neįvažiavo į pėsčiąjį. Supratome, kad su dviračiais žaisti šio žaidimo neįmanoma.

Nebekalbu jau apie tai, kad žaidžiama gali būti vairuojant automobilį. Juk telefonas žmogų blaško, navigacija irgi, tai kaip neblaškys kažkoks žaidimas, kuriame reikia nuolat kažką spaudinėti.

Vairuotojas privalo vengti bet kokių veiksmų, nesusijusių su vairavimu“, – sakė Vytautas Šakėnas.

Eismo saugumo tema – „Kanų liūtų“ kūrybiškumo festivalyje

Šią problema socialinės reklamos kelia visame pasaulyje. Ne viena jų parodyta ir „Kanų liūtų“ kūrybiškumo festivalyje, šias reklamas bus galima išvysti ir „Geriausių 2016 m. KANŲ LIŪTŲ reklamų“ peržiūrose Lietuvos kino teatruose spalio 18 d.

Kelias socialines reklamas šia tema siūlome pažiūrėti žemiau esančiuose vaizdo klipuose.

VIDEO: Close to Home | It Can Wait
VIDEO: Wait for it... this could save your life
VIDEO: Fletcher’s Drive | It Can Wait
VIDEO: The last text
VIDEO: Slow down GPS
VIDEO: The last words

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius