Dabar populiaru
Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki vasario 22 d.: 2018 395 443 32
2017 296 352 18
Publikuota: 2017 kovo 22d. 22:13

Švedai patobulino „gulintį policininką“: veikia tik tada, kai viršijamas greitis

Švediškas „gulintis policininkas“ „Actibump“
Švediškas „gulintis policininkas“ „Actibump“

Švedijos kompanija „Edeva“ sukūrė neįprastos konstrukcijos dirbtinį kelio nelygumą: jis ne išsikiša virš kelio, o atvirkščiai – nusileidžia į jį. Bet tik tada, kai reikia!

„Gulintis policininkas“ yra dirbtinis kelio nelygumas, prievartinio transporto priemonės greičio mažinimo elementas. Jo veikimas pagrįstas tuo, kad įveikiant tokią kliūtį dideliu greičiu, automobilio pakabai tenka didelė apkrova ir vairuotojas, vengdamas gresiančio jos remonto ir nemalonių smūgių, būna priverstas mažinti greitį.

Tačiau „gulintys policininkai“ problemas kelia ir tvarkingiems vairuotojams, juk juos reikia pervažiuoti vėžlio greičiu. Be to, važiuodamas per dirbtinį iškilumą, automobilis pamėtėjamas viršun, o tai gali baigtis avarija.

„Actibump“ idėja gana paprasta. Sistema kelio dangoje prie „gulinčio policininko“ įtaisytais jutikliais stebi transporto priemonių greitį. Jei automobilio greitis viršija nustatytą ribą, lygiai su kelio paviršiumi gulinti metalo plokštė nusileidžia į 6 cm gylį.

Švediškas „gulintis policininkas“ „Actibump“
Švediškas „gulintis policininkas“ „Actibump“

Taip automobilio ratai pataiko į dirbtinę duobę, automobilio pakaba gerokai sukrečiama, o netvarkingas vairuotojas (nusikeikęs) pradeda galvoti, kiek jam kainuos būsimas remontas.

„Edeva“ specialistai tvirtina, kad jų sistema saugesnė už įprastus „gulinčius policininkus“ ir tvarkingai važiuojančių vairuotojų neverčia stabdyti ir vėl bėgėtis, taip be reikalo naudojant degalus ir teršiant orą.

„Actibump“ sistema jau įdiegta kai kuriuose Švedijos miestuose: Linšiopinge, Upsaloje, Malmėje, Vesterose ir ant garsiojo Eresūno tilto, o jau visai greitai bus įrengta ir Helsingborge. Vietiniai vairuotojai naujieną įvertino tinkamai: kompanijos „Edeva“ duomenimis, tuose ruožuose greičio viršijimo atvejų sumažėjo 95 proc.

VIDEO: „Actibump“ sistema
Technologijos.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas