Dabar populiaru
Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki kovo 22 d.: 2018 559 658 44
2017 491 588 35
Publikuota: 2013 lapkričio 29d. 15:50

Šviečiančios uodegos – efektingas sprendimas žirgų saugumui

Žirgai su šviečiančiomis uodegomis
„Tail Lights“ nuotr. / Žirgai su šviečiančiomis uodegomis

Jau pėstieji turi liemenes su šviesą atspindinčiais elementais, atšvaitus ir prožektorius, galbūt verta pasirūpinti tamsiu paros metu jodinėjamais arkliais. Turbūt taip galvojo šių spindinčių aksesuarų idėjos autorė, Los Andžele gyvenanti raitelė Sami Gros.

Tokio išradimo sumanymas amerikietei kilo po to, kai jos žirgą ir kompanioną partrenkė automobilis. Tobulindama „uodegų šviesas“ (angl. „tail lights“) ji užtruko pastaruosius katverius metus.

Šiuo metu ji renka lėšas masinei šio naujo produkto gamybai amerikietiškame startuolių tinklalapyje Kickstarter.com. Nors sprendžiant pagal pateiktas nuotraukas ir vaizdo įrašus šviečiančių uodegų pritaikymas kasdieniniam naudojimui būtų labai paprastas, žirgų mylėtojai iki užsibrėžtos 100 tūkst. dolerių (253 tūkst. Lt) sumos trūksta dar labai daug. O iki pinigų rinkimo laikotarpio pabaigos tik kiek daugiau nei mėnuo.

Pats aksesuaras labai paprastas. Tai prie arklio uodegos pririštos šešios į silikono apvalkalus įdėtos šviesos diodų (LED) juostos. Šviesos intensyvumas gali būti įvairus, taip pat siūlomi skirtingi „uodegų šviesų“ variantai skirti jodinėjimui su grupe, pavieniui ir avariniam signalizavimui.

Energiją diodams tiekia mobiliojo telefono dydžio akumuliatorių baterija. Jos užtenka užtenka tam, kad arklio uodega šviestų iki 15 val.

Temos: 2 Išradimas Arklys
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Gazas