Dabar populiaru
Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki lapkričio 21 d.: 2017 2991 3535 167
2016 2752 3249 161
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„TopGear“ tęsia kelionę po Lietuvą – Šiaulių gimnazistams papasakojo apie automobilių turguje ir keliuose tykančius pavojus

Darius Grinbergas
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Darius Grinbergas
Šaltinis: gazas.lt
0
A A

Vairavimo mokyklose nemoko kaip nusipirkti saugų automobilį ir išlikti sveikais ekstremaliomis situacijomis. „Lexus“ efektyvaus vairavimo programos vadovas Darius Grinbergas ir „Top Gear“ žurnalistas Tomas Digaitis Šiaulių „Romuvos“ gimnazistams papasakojo kaip nelikti apgautam apsukraus pardavėjo ir kaip nepasimesti kelyje. „TopGear“ žurnalo vykdomą socialinį projektą remia kolegos iš portalo „autoplius.lt“, „Pirk Autolizingu“, „Žinių radijas“ bei „Arro assistance“.

Moksleiviams tikrai ne per anksti

Kaip pasakojo „Romuvos“ gimnazijos direktorius Vytautas Giedraitis, šių laikų mokykloms tenka spręsti visiškai naują klausimą – moksleivių automobilių statymą. Mat dažnas abiturientas į mokyklą atvyksta nuosavu automobiliu.

„Kai mūsų mokyklos buvo projektuojamos, niekas net pagalvoti negalėjo, kad planuose reikia įtraukti stovėjimo vietas moksleivių automobiliams. Tačiau šiandien ši problema – pakankamai svarbi“, – sakė nuo 2005 m. gimnazijai vadovaujantis fizikas.

Tai puikus įrodymas, kad saugaus eismo mokymas bei perkant automobilį naudingos žinios moksleiviams nėra diegiamos per anksti. Automobilis šiandien yra ir moksleivio gyvenime.

Saugus eismas

Darius Grinbergas „Romuvos“ gimnazistams davė saugaus vairavimo patarimų, apie kuriuos paprastose vairavimo mokyklose neužsimenama.

„Visus išmoko kaip svarbu yra rodyti posūkius, paisyti kelio ženklų ar neviršyti leistino greičio. Tačiau į ekstremalią situaciją galime pakliūti net nepriartėję prie 50 km/h. Todėl tokie elementai, kaip teisinga sėdėsena, rankų pozicijos ant vairo, slystančio automobilio suvaldymo teorijos pagrindai tampa itin svarbiais jauno vairuotojo kelionėje“, – pasakojo D.Grinbergas.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Darius Grinbergas
Tomo Markelevičiaus nuotr./Darius Grinbergas

Gimnazistams uždavus profesionaliems vairuotojams mintinai žinomas tiesas – kaip valdyti slystantį automobilį – gimnazijos salėje kilo diskusija, girdėjosi daug versijų. Dauguma jų – neteisingos. Profesionaliai parengtos iliustracijos būsimiems vairuotojams suteikė atsakymus į šiuos klausimus. Tai svarbios žinios jaunam vairuotojui, dar tik formuojančiam savo įpročius kelyje.

„Geležiniai spąstai“ paliko įspūdį

„Papasakojau gimnazistams kodėl mes nupirkome gerą automobilį, jį supjaustėme į gabalus, suvirinome į krūvą ir vėliau sudaužėme. Moksleiviai atrodė nustebę. Dar labiau nustebo, kai papasakojome, jog tokie automobilių konstravimo, lipdymo iš gabalėlių darbai vyksta beveik visuose Lietuvos miestuose. Tikiuosi, kad “Geležinių spąstų„ projektas pasiekė savo tikslą ir “Romuvos„ gimnazijoje“, – po susitikimo su gimnazistais pasakojo „Top Gear“ žurnalistas Tomas Digaitis.

Kadangi paprasto sprendimo, kaip nusipirkti saugų automobilį nėra, sprendžiant šį sudėtingą klausimą D.Grinbergas ir T.Digaitis rekomendavo nepasikliauti kaimynais „ekspertais“, o kreiptis į solidžią reputaciją turinčius servisus. Taip pat, dairytis kuo naujesnio, ekonomiškesnio automobilio.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Darius Grinbergas
Tomo Markelevičiaus nuotr./Darius Grinbergas

Nemažiau svarbi žinia „Romuvos“ gimnazijos mokiniams pasirodė raginimas automobilio nepaversti vakarėliu ant rato. Susirinkti vakare atokioje gatvėje ir lenktyniauti nėra „kieta“, taip negimė nei vienas geras lenktynininkas.

Šiauliuose, kaip ir daugumoje Lietuvos miestų, vyksta mėgėjiškos automobilių lenktynės, kurias organizuojantys klubai su dideliu malonumu papasakos jauniems vairuotojams kaip saugiau išlieti susikaupusį adrenaliną.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas