Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tragiškos kaktomušos keliuose – vairuotojų neišmanymo apie lenkimą pasekmė

Įvykio vietoje
Gyčio S./15min.lt skaitytojo nuotr. / Įvykio vietoje
Šaltinis: gazas.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lenkimas kelyje – dažnas veiksmas, tačiau ne visi vairuotojai tą moka daryti saugiai. Būtent lenkimo metu, kai išvažiuojama į priešpriešinio eismo juostą, įvyksta daugiausiai skaudžių avarijų.

Lenktynininkas Dominykas Butvilas pataria, kaip saugiai atlikti šį iš pažiūros paprastą manevrą. Anot ralio lenktynininko, dauguma vairuotojų daro pagrindinę klaidą, atlikdami spontaniškus ir neparuoštus lenkimus.

Didžiausia vairuotojų klaida – važiavimas per arti automobilio, kurį planuojama lenkti

„Tinkamas automobilio lenkimas yra tikrai aktuali tema, nes dar daug vairuotojų daro klaidas, kurios kartais būna labai brangios. Didžiausia vairuotojų klaida – važiavimas per arti automobilio, kurį planuojama lenkti. Taip galima daryti tik tuomet, jei automobilis yra pakankamai galingas ir galingesnis už priekyje važiuojantį automobilį“, – sako Dominykas Butvilas.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Dominykas Butvilas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Dominykas Butvilas

Lenktynininkas pasakoja, kad racionaliausias sprendimas atliekant tinkamą lenkimą – atsitraukimas nuo priekyje važiuojančio automobilio.

„Atsilikite nuo automobilio, kurį ketinate lenkti. Taip jūs turėsite laiko saugiai patikrinti, ar niekas neatvažiuoja iš priekio. Taip pat prieš lenkimą turėsite vietos įsibėgėjimui. Tuomet lenkimas bus kur kas spartesnis, trumpesnis ir saugesnis“, – akcentuoja Dominykas Butvilas.

Pavojingas „Audi“ lenkimas
Pavojingas „Audi“ lenkimas

Dominykas Butvilas sako, kad niekada neverta rizikuoti ir lenkti tam nepasiruošus. Laikas, kurį sutaupysite atlikę greitesnį lenkimą nekompensuoja rizikos patekti į priešpriešinį susidūrimą – kaktomušą. Taip pat niekada nelenkite ten, kur tą daryti draudžiama.

„Auksinė taisyklė – jei nesi užtikrintas, kad tai saugu, nelenk. Kai abejoji, verčiau palaukti tinkamo momento ir aplenkti vėliau“, – sako Dominykas Butvilas.

Teisingą lenkimą savo knygoje „Saugus greitis“ yra aprašęs ir legendinis Lenkijos lenktynininkas Sobieslawas Zasada.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas