Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 10d. 14:07

Vairuotojų lenktynės Gerosios Vilties žiede sostinėje: užprogramuotas karas?

Situacija Gerosios Vilties žiede
Situacija Gerosios Vilties žiede

Skaitytojo Tomo nufilmuota situacija, į kurią jis pateko iš Savanorių pr. įvažiuodamas į sostinės Gerosios Vilties žiedą, čia nėra reta. Panašiai kaip žiedinėse lenktynėse, čia vairuotojai kovoja kas dieną. Tas, kuris pirmas įkiša automobilio korpusą į posūkį, jaučiasi nugalėjęs. Nors važiavimo logika sufleruoja važiuoti visai kitaip, tvarkingai.

gazas@15min.lt

Atrodytų, viskas čia paprasta. Jau žiedinėje sankryžoje stovintis ženklas rodo, kad iš pirmos – dešinės – juostos galima sukti tik į dešinę – į Geležinio Vilko gatvę. O iš antros žiedu galima važiuoti toliau – link aplinkkelio, Savanorių pr. arba apsukti ratą.

Tačiau antroje juostoje laukiantys eilės įvažiuoti į žiedą vairuotojai dažnai lieka it musę kandę. Puiki iliustracija – skaitytojo Tomo filmuota medžiaga.

„Tūkstantmečio žiede vos pyptelėjau į mano juostą įlindusiam VW Polo. Kaip sumanė atkeršyti, matosi toliau. – Išliejo nuoskaudą Tomas. – Mažai trūko, kad dėl Polo kaltės į mane būtų įlėkusios kelios iš paskos važiavusios mašinos.“

Apie epizodo pabaigą tegul sprendžia pareigūnai: tyčia buvo stabdyta, norint pakenkti, ar taip pavojingai buvo demonstruojamos emocijos.

Tačiau eismo organizavimo prasme žymiai svarbesnis pirmasis epizodas, kai VW Polo įlindo į žiedo antrą juostą iš pirmos.

Užprogramuotas pavojus

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Artūras Pakėnas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Artūras Pakėnas

Vairavimo mokyklos Amplius.lt direktorius Arūnas Pakėnas sako, kad ši vieta yra jau tradiciškai pavojinga:

„Iš antros juostos įsilieti į žiedą sunku, tai vairuotojai lenda per pirmą juostą ir startuoja greit į antrą. Įdomiausia – jei pasakysi, kad jis pažeidėjas, tau atšaus, kad persirikiavo per punktyrą, ir nekišk nagų prie jo... Sakys, kad važiuoji per lėtai, o teisingai vairuoti moka tik jis, tas lendantis iš šono.

Išeitis čia labai paprasta. Tą punktyrą pakeisti ištisine linija ir tokiems „gudruoliams“ atiminėti teises. Nes dabar, nors tokie užlendantys vairuotojai sudaro pavojingas situacijas, formaliai jų chuliganišku vairavimu neapkaltinsi.“

Savivaldybė: bus pokyčių

Vilniaus miesto savivaldybės atstovas šią situaciją komentavo lakoniškai. Eduardas Garbovskis, Vilniaus miesto savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento Eismo valdymo poskyrio vedėjas sakė, kad eismo organizavimo skyriaus darbuotojai yra pastebėjęs ne vieną atvejį, kai vairuotojai, persirikiuodami eismo juostose, neužtikrina Kelių eismo taisyklių reikalavimo duoti kelią.

Todėl norima pagerinti eismo sąlygas šioje žiedinėje sankryžoje, šiuo metu svarstomi projektiniai sprendiniai, kuriuos įgyvendinus atsiras aiškesnė eismo organizavimo tvarka.

Komentarai: 21

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:21
00:03
03:14

RESTA 2019

Naviguok į ateitį

Sveikata

Jauskitės gražūs

Parašykite atsiliepimą apie Gazas