TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki sausio 24 d.: 2018 179 199 16
2017 137 171 8
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus Laisvės prospekte – dar viena atkarpa tik viešajam transportui

Laisvės prospekto A juosta
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Laisvės prospekto A juosta
Šaltinis: 15min
0
A A

Dar viena Laisvės prospekto dalis Vilniuje atiteko viešajam transportui, taksi ir automobiliams, kuriais važiuoja ne mažiau nei keturi žmonės. Todėl nuo Karoliniškių stotelės Spaudos rūmų ir T.Narbuto gatvės link dabar automobiliai gali važiuoti ne trimis juostomis, o dviem. Rytinio piko metu dėl to spūstys šioje Laisvės prospekto dalyje susidaro dar didesnės, nei būdavo iki šiol, o nemaža dalis vairuotojų spjauna į naują gatvės ženklinimą.

Eilinį darbo dienos rytą, kai automobilių srautai suka iš gyvenamųjų rajonų sostinės centro link, ne vienas vairuotojas keiksnoja Vilniaus savivaldybę, atėmusią iš jų dar atkarpą platesnio Laisvės prospekto. Nuo Karoliniškių stotelės link Spaudos rūmų ir T.Narbuto gatvės 700 metrų jau kelias savaites priklauso tik viešajam transportui, taksi ir automobiliams, kuriais važiuoja ne mažiau nei 4 asmenys. Bet šia juosta važiuoja ir tie, kurie nepaiso naujųjų kelio ženklų ir gatvės ženklinimo.

Kiti priversti laiką leisti spūstyje, kuri padidėjo trijų juostų atkarpai susiaurėjus iki dviejų. Vilniaus savivaldybė tvirtina turėjusi svarią priežastį taip pasielgti, nes šia atkarpa kasdien pravažiuoja daugiau nei 15 tūkst. viešojo transporto keleivių. Juos čia veža 8 maršrutų autobusai ir 6 maršrutų troleibusai. „Viešojo transporto eismo juosta integruota į bendrą sistemą, leistas 4+, taksi ir elektromobilių eismas“, – teigia savivaldybės atstovai.

Šioje atkarpoje tik vienoje vietoje A juosta atsirado ne visų vairuotojų, o šalia buvusios salelės tarp kelių sąskaita – 28 metrai gatvės nutiesti tą salelę ties išvažiavimu nuo Sausio 13-osios gatvės susiaurinus, patraukus stulpus.

2014 metais Vilniuje įrengta 2,2 km A juostų, iš jų – 700 metrų neplatinant gatvių. Pernai, 2013-aisiais, buvo įrengta gerokai daugiau – 13 km juostų, skirtų visų pirma viešajam transportui. Tačiau iš jų vos 5 km neplatinant gatvių.

Šiuo metu Vilniuje iš viso yra apie 43 km A juostų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas