Dabar populiaru
Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki lapkričio 22 d.: 2017 3000 3547 167
2016 2765 3262 162
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus vakariniu aplinkkeliu greičiau nevažiuosime

Atidaryta Vilniaus vakarinio aplinkkelio atkarpa iki Pilaitės prospekto.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Atidaryta Vilniaus vakarinio aplinkkelio atkarpa iki Pilaitės prospekto.
Šaltinis: gazas.lt
0
A A

Sostinės vairuotojai dažnai piktinasi, kad gatvėse greičio apribojimai dažnai yra nepagrįsti. Vilniaus savivaldybės Eismo valdymo poskyrio vedėjas Eduardas Gorbovskis radijo stočiai „Laisvoji banga“ teigė, kad sunku tikėtis, kad vienoje geriausių sostinės gatvių greitis bus padidintas.

„Yra gatvės ir vietinės reikšmės keliai. Priklausomai nuo to, kokiai kategorijai priklauso kelias taikomi bendrieji ir specialieji reikalavimai. Greitis itin svarbi dimensija kalbant apie eismo saugumą, todėl vienareikšmiškai kalbėti apie jo didinimą tam tikrose gatvėse reikėtų atsargiai“ , – sakė specialistas.

Pasak pašnekovo, kalbant apie vakarinį aplinkkelį, reikėtų pabrėžti, kad tai greito eismo gatvė esanti urbanizuotoje teritorijoje, todėl greitį joje riboja skirtingi aspektai.

Norint greitį padidinti reikia atsižvelgti į visus aspektus, nes iškart padidės triukšmo lygis, pasikeis ir kiti rodikliai.

„Vakariniame aplinkkelyje yra daug atskirų intensyvių teritorijų, jungiamųjų kelių, estakadų ir būtent jose greitis projektuojamas mažesnis. Norint greitį padidinti reikia atsižvelgti į visus aspektus, nes iškart padidės triukšmo lygis, pasikeis ir kiti rodikliai.

Aš suprantu, kad vastybinės reikšmės keliuose, kur atkarpos yra matuojamos šimtais kilometrų, didinti greitį yra pagrįstas sprendimas, tačiau vakarinis aplinkkelis apima vos keletą kilometrų ir padidinti greitį atskiruose ruožuose būtų neprotinga, dėl to nukentėtų eismo dalyvių saugumas. Manau, kad sprendimą didinti greitį reikėtų priimti tik atlikus išsamią analizę ir tik tada, kai bus užbaigtas visas projektas“ , – kalbėjo E.Gorbovkis.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Atidaryta Vilniaus vakarinio aplinkkelio atkarpa iki Pilaitės prospekto.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Atidaryta Vilniaus vakarinio aplinkkelio atkarpa iki Pilaitės prospekto.

Pašnekovas pastebi, kad vairuotojai vakariniame aplinkkelyje jau dabar višija leistiną greitį ir dažniausiai važiuoja 90 km/val., padidinus leistiną greitį, realusis greitis taip pat padidėtų ir būtų jau 100 km/val., dėl to padaugėtų eismo įvykių.  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas