Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus Žvėryne mokėti už automobilių stovėjimą kol kas nereikės

Vilniaus Kęstučio gatvė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vilniaus Kęstučio gatvė
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasistatyti nemokamai automobilį net ir trumpam Vilniaus Senamiestyje, Naujamiestyje, Užupyje, dalyje Šnipiškių jau beveik neįmanoma. Naujausias sprendimas – apmokestinti automobilių statymą M.K.Čiurlionio ir S.Konarskio gatvių prieigose. Mokamų zonų erdvė nesiplečia tik į prestižiniu laikomą Žvėryną, šio rajono kol kas nėra vietinės rinkliavos zonų žemėlapyje.

Schema, išskirianti apmokestintas automobilių stovėjimo zonas, apima centrinę miesto dalį. Be Senamiesčio ir Naujamiesčio, joje yra ir Užupis, dalis Šnipiškių su Konstitucijos prospekto ir Kalvarijų turgaus prieigomis, Žvėryno pradžioje esanti Studentų gatvė, Stoties apylinkės.

Nuo praėjusios savaitės susimokėti jau tenka palikus automobilį M.K.Čiurlionio ir S.Konarskio gatvių prieigose

Nuo praėjusios savaitės susimokėti jau tenka palikus automobilį M.K.Čiurlionio ir S.Konarskio gatvių prieigose – minėtose gatvėse, taip pat Z.Sierakausko, Jovaro, P.Klimo, Raseinių, P.Skorinos, Nočios, Beržyno ir K.Donelaičio gatvėse, kur iki šiol parkavimas buvo nemokamas.

Šios gatvės patenka į žaliąją rinkliavos zoną, tad valanda stovėjimo čia kainuoja 1 Lt, o mokėti reikia nuo 8 iki 18 valandos.

Vilniaus savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“, kuri ir kuruoja automobilių statymo dalykus sostinėje, Miesto eismo departamento vadovė Daiva Kaminskaitė teigia, kad vietinės rinkliavos zonas, kuriose ta rinkliava gali būti renkama, yra nustačiusi Vilniaus taryba.

Vilniaus m. sav. iliustracija/Mokamų parkavimo vietų Vilniaus mieste žemėlapis
Vilniaus m. sav. iliustracija/Mokamų parkavimo vietų Vilniaus mieste žemėlapis

Anot sostinės savivaldybės, vietinė rinkliava už automobilių stovėjimą paprastai pradedama rinkti siekiant sureguliuoti transporto priemonių srautus, mažinti chaotišką automobilių stovėjimą, pagerinti objektų pasiekiamumą ir prieinamumą. Kalbant apie M.K.Čiurlionio ir S.Konarskio gatvių prieigas, tai čia darbo dienomis rasti vietą automobiliui beveik neįmanoma, kadangi daug automobilių paliekama stovėti visai dienai, todėl tiek gyventojams, tiek kitiems vairuotojams kyla dėl to problemų.

Pastaruoju metu sulaukiama pasiūlymų iš vairuotojų apmokestinti automobilių stovėjimą ir toliau nuo miesto centro nutolusiuose rajonuose, kuriuose įsikūrė arba kuriasi nauji traukos objektai, – sakė D.Kaminskaitė.

Pagal dabar patvirtintą schemą mokamų vietų kol kas neturėtų atsirasti Žvėryne – šis prie pat miesto centro esantis rajonas nepatenka tarp tų, kuriuose tektų susimokėti automobilį palikus bent trumpam. Tačiau gali nutikti taip, kad ateityje bus kitaips.

„Pastaruoju metu sulaukiama pasiūlymų iš vairuotojų apmokestinti automobilių stovėjimą ir toliau nuo miesto centro nutolusiuose rajonuose, kuriuose įsikūrė arba kuriasi nauji traukos objektai. Tikėtina, kad atsižvelgiant į siūlymus, rinkliavų zonų išdėstymo schema gali būti koreguojama“, – sakė D.Kaminskaitė.

Gyventojams, deklaravusiems gyvenamąją vietą apmokestintoje teritorijoje, galioja kita tvarka. Jie gauna elektroninius leidimus, tereikia pateikti automobilio registracijos liudijimą, deklaruotos gyvenamosios vietos pažymą, vairuotojo pažymėjimą, išduotą prašymą pateikiančio asmens vardu. Tiesa, šis leidimas nėra visiškai nemokamas, o kaina dar priklauso ir nuo to, kiek automobilių žmogus turi.

Pirmojo automobilio leidimo kaina žaliojoje rinkliavos zonoje yra 25 Lt metams, o antrojo – 30 Lt mėnesiui. Leidimus išduoda „Susisiekimo paslaugos“ Klientų aptarnavimo centre šalia V.Kudirkos aikštės.

Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki rugpjūčio 19 d.: 2017 2051 2451 119
2016 1860 2216 110
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas