Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 21d. 17:30

Nufilmuota: neatsargus pėsčiojo ir vairuotojo elgesys vos nesibaigė tragedija

Pėsčiasis su telefonu
Stopkadras / Pėsčiasis su telefonu

Į 15min redakciją kreipėsi vilnietis Vytis, jis pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame užfiksuotas neatsargus pėsčiojo elgesys. Tačiau situaciją įvertinęs ekspertas teigia, kad šioje situacijoje kaltas tiek pėstysis, tiek automobilio vairuotojas, kuris nesulėtino greičio nors jam ir degė žalias šviesoforo signalas.

Temas siūlykite gazas@15min.lt

Savanorių prospekte nufilmuotas įvykis, kuomet automobiliams degė žalias šviesoforo signalas, o pėstiesiems eiti per gatvę buvo draudžiama. Tačiau tai nesustabdė pėsčiojo, ramiai žingsniavusio per gatvę noro pereiti per perėją. Vaikinas tuo pat metu dar kalbėjo ir telefonu.

Vairuotojas nelaimės išvengė, naudojo garsinį signalą. Tačiau akivaizdu, kad iš anksto nestabdė.

„Pirmadienį važiuojant Vilniuje Savanorių prospektu bei degant žaliam šviesoforo signalui į gatvę reguliuojamoje sankryžoje išėjo pėsčiasis, kuriam degė raudonas šviesoforo signalas. Jis kalbėjo telefonu ir nereagavo į atvažiuojančius automobilius bei mano garso signalą.

Deja, yra vaikų, kurie nemoka tinkamai pereiti gatvės. Galbūt šio jaunuolio tėvai jį atpažins ir pamokys. Išvadas svarbu padaryti ir kitų vaikų tėvams“, – apie susiklosčiusią situaciją rašo skaitytojas.

Dviprasmiška situacija

Kaip vertinti tokią situaciją bei išvengti panašių incidentų ateityje? Saugaus eismo ekspertas Artūras Pakėnas tvirtina, kad konkrečioje situacijoje taisyklių nesilaikė ir pėstysis, ir vairuotojas.

„Čia abu kalti – ir vienas, ir kitas. Tai ir pėsčiasis, ir vairuotojas. Aš mokiniams visada sakau, kad nors jiems, vairuojantiems, ir dega žalia šviesa, tai nesuteikia teisės žudyti žmones.

Nors dega žalia šviesa, tai nesuteikia teisės žudyti žmones.

Nesvarbu, kad dega žalias šviesoforo signalas vairuotojams, vis tiek turime praleisti pėsčiąjį. Mercedes automobilis nestabdė, tiesiog manevravo“, – sako vairavimo mokyklos VšĮ „Amplius LT“ vadovas bei instruktorius Artūras Pakėnas.

Jis teigia, kad ir automobilio vairuotojas šioje situacijoje pasielgė labai neapdairiai.

„Taip, negerai pasielgė jaunuolis, tik nelabai supratau, kodėl vairuotojas rizikavo. Pėsčiasis matėsi iš toli, Mercedes vairuotojas galėjo reaguoti, tokia pozicija pėsčiojo atžvilgiu neteisinga.

Per gatvę su telefonu ėjusio vaikino tikrai neteisinu, jis pasielgė neatsakingai, bet ir taisyklės reikalauja praleisti pėsčiąjį, kuris nespėjo pereiti gatvės, todėl turime atiduoti jam kelią“, – sako A.Pakėnas.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

03:39
01:19
00:58

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie Gazas