15min be reklamos

Vilniuje pradės veikti 16 naujų greičio matuoklių: testavimo laikas baigiasi, bus siunčiamos baudos

Vairuotojai Vilniuje pastaruoju metu pastebėdavo naujus greičio matuoklius, blyksinčius avariniu režimu. Jie automobilius fotografavo, tačiau baudos už „nuotraukas“ nebuvo siunčiamos.
Greičio matuoklis Ukmergės gatvėje
Greičio matuoklis Ukmergės gatvėje / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Vilniaus savivaldybė patvirtino, kad naujųjų 16-os greičio matuoklių bandymo laikotarpis baigsis netrukus. Jie pradės veikti darbiniu režimu jau balandžio mėnesį, galbūt pabaigoje. Kovo mėnesį jie buvo baigti montuoti ir vis dar yra kalibruojami. Tai – jau nebe senieji „inkilai“, o nauji modernūs multifunkciniai aparatai.

Gabrielius Grubinskas, Vilniaus miesto savivaldybės Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus Ryšių su žiniasklaida specialistas, pakomentavo, kad matuoklius buvo planuojama įrengti iki balandžio mėnesio. Dalis jų galės fiksuoti ne tik greičio viršijimo, bet ir raudono šviesoforo signalo ir / arba A juostų pažeidimus. Matuokliams pradėjus veikti normaliu režimu, nuo jų bus nuimtos lentelės „Įranga testuojama“.

Per pastaruosius keletą metų nauji matuokliai išdygo Žirmūnuose, Oslo g., Pilaitės pr.

15min skaitytojai jau anksčiau atkreipė dėmesį į naujus matuoklius Ukmergės g. (leidžiantis nuo Šeškinės kalno), Vakariniame aplinkkelyje ir t. t.

JUDU.lt komunikacijos specialistė Greta Vasiliauskaitė taip pat atkreipė dėmesį, kad kai kurie naujieji matuokliai fotografuos ir pažeidėjus, važiuojančius A juostomis.

Ne tik greitį matuoja, bet ir fotografuoja A juostą

G.Vasiliauskaitė plačiau papasakojo apie Ukmergės g. įrengto matuoklio funkcionalumus. Be greičio matavimo, dar yra numatytas ir A juosta važiuojančių transporto priemonių, be teisės tą daryti, fiksavimas.

Kodėl reikėjo taip ilgai derinti naujuosius greičio matavimo aparatus? Pasak G.Vasiliauskaitės, matuokliai kalibruojami pritaikant juos prie konkrečios vietos specifikos.

„Kol šie darbai atliekami, prie įrenginių bus įrengti informaciniai skydai su užrašu įranga testuojama ir administracinio nusižengimo protokolai už fiksuotą nusižengimą surašomi nebus. Tačiau tai jokiu būdu neatleidžia nuo atsakomybės ir būtinybės laikytis Kelių eismo taisyklių bei važiuoti ne didesniu nei maksimaliai leistinu greičiu“, – sakė G.Vasiliauskaitė.

Savivaldybė skelbia naujų greičio matuoklių vietas. Jų sąrašą rasite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kimčių ekspertas pasakoja viską, ko iki šiol nežinojote apie šį Azijos virtuvės stebuklą, ir dalinasi autentišku receptu
Reklama
„Švyturys-Utenos alus“ jungiasi prie „Stiprūs kartu“ ir „Blue/Yellow“ pagalbos Ukrainos našlaičiams
Reklama
„Mantingoje“ laimę atradę darbuotojai: „Čia siekiame geriausio rezultato“
Reklama
Testas: atsakykite į 10 klausimų apie „Apple Watch“ laikrodžius ir laimėkite 200 EUR dovanų kuponą!
Parašykite atsiliepimą apie Gazas