15min be reklamos

Žieminės padangos vs vasarinės: eksperimentas, nustebinęs dalyvius

Šį kartą rubrikoje „Saugukelyje.lt“ nutarėme savo kailiu išbandyti, kaip skirtingai ant slidžios dangos stabdo automobilis su vasarinėmis ir žieminėmis padangomis.

Taigi, prieš paruošiant automobilį žiemai, užsukome į mokymų poligoną ir ant jame esančios slidžios dangos, imituojančios ledu padengtą kelią, patikrinome, kaip skiriasi stabdymo kelias važiuojant 30, 40, 50 ir 60 km/val. greičiu.

Patikrinome, kaip skiriasi stabdymo kelias važiuojant 30, 40, 50 ir 60 km/val. greičiu.

Tai greičiai, kuriais dažniausiai automobiliai juda mieste. Eksperimento metu buvo pažymėta vieta, ties kuria vairuotojas atlikdavo avarinį stabdymą — kirsdavo ir visa jėga neatleisdamas spausdavo stabdžio pedalą.

Po savaitės sugrįžome į poligoną ir tuo pačiu automobiliu, tik jau su žieminėmis padangomis, viską pakartojome. Rezultatai nustebino.

Abiem atvejais padangos buvo ne naujos, o du sezonus pakankamai intensyviai naudotos. Taip pat reikia atkreipti dėmesį į tai, kad vairuotojas žinojo, kada reikės stabdyti. Tokios prabangos, deja, realiame eisme neturime, todėl stabdymo kelias būtų dar ilgesnis. Didėjant greičiui skirtumai tik dar labiau išryškėtų, nes sudėtingose situacijose reakcijos laikas suprastėja (ilgėja), o važiuojant greičiau per tą pačią sureagavimo sekundės dalį įveikiamas didesnis atstumas.

Eksperimente dalyvavę 15min komandos nariai kelyje ne naujokai, abu turi sukaupę beveik 30 metų vairavimo stažą, todėl nė neabejojo, kad skirtumas bus, bet kad toks ryškus — nesitikėjo nė vienas.

Kad skirtumas bus toks ryškus — nesitikėjo nė vienas.

Įdomu tai, kad atliekant pirmąjį stabdymą filmuojančiajam susidarė įspūdis, kad vairuotojas tiesiog užmiršto stabdyti. Stabdymo važiuojant 60 km/val. greičiu su vasarinėmis padangomis net nepavyko padaryti, nes… neužteko aikštelės ilgio!

Pamatykite patys:

VIDEO: Stabdymo eksperimentas slidžiame kelyje: žieminės prieš vasarines padangas

Eksperimento išvada paprasta ir akivaizdi:

Netaupykite savo gyvybės sąskaita ir nerizikuokite žiemą važinėdami su vasarinėmis arba netinkamo protektoriaus rašto gylio žieminėmis padangomis.

Avarinės situacijos metu automobilis taps nevaldomas, o stabdymo kelias, net ir esant visiškai nedideliam važiavimo greičiui, bus kritiškai ilgas.


Brangink gyvybę. Šaltuoju metų laiku naudok tik šiam sezonui skirtas padangas.

Skiltis Saugukelyje.lt rengiama kartu su VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip inicijuoti daugiabučio renovaciją?
Reklama
Prasmingai ateičiai: 5 populiariausios vasaros stovyklos jūsų vaikui
Reklama
Iš Kauno į Dominikos Respubliką – studijuoti informatikos
Reklama
Šaltibarščiai pietums – nors ir kasdien: „Iki“ jungiasi prie festivalio ir skelbia specialių pasiūlymą skaniausiam vasaros valgiui
Parašykite atsiliepimą apie Gazas