Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 24d. 13:53

Kalėdų Senelis – visai ne mitas!

Kalėdų Senelis
„Scanpix“ nuotr. / Kalėdų Senelis

Fakto, kad Kalėdų Seneliai egzistuoja, paneigti neįmanoma. Kalbame visiškai rimtai! Tiesa, galbūt jie ne tokie stebukladariai, kaip porinama pasakose, bet iš tiesų gyvena. Ir mūsų, ypač mūsų vaikų, Kalėdas paverčia džiugia bei spalvinga švente.

Dar įdomiau tai, kad šių laikų Seneliai ne kokie diletantai. Jie – diplomuoti specialistai, baigę specialias Kalėdų Senelių akademijas ar universitetus. Taip, esama ir tokių! Į mokslus kasmet suguža daugybė linksmų romantiškų vyrukų. Ten jie išmoksta visokių gudrybių, kaip kurti nuostabius, tegul ir simbolinius, Kalėdų stebuklus.

Šiaurės Europoje įsikūrusi Tarptautinė Kalėdų Senelių asociacija vienija šimtus šios profesijos atstovų visame pasaulyje. Tikru Kalėdų Seneliu gali tapti toli gražu ne kiekvienas. Įvairiais testais komisija patikrina, ar žmogus tinkamas atstovauti garbingam Kalėdų Senelio vardui.

Scanpix nuotr./Kalėdų Senelių akademijos praktikantai
„Scanpix“ nuotr./Kalėdų Senelių akademijos praktikantai

Kalėdų Senelio tėvynėje Laplandijoje organizuojami netgi Metų Kalėdų Senelio rinkimai. Žinoma, Kalėdų Seneliai turi ir kur kas rimtesnių pareigų. Viena kilniausių – prieš Kalėdas dirbti pašte. Kiekvieno save gerbiančio žilabarzdžio dovanų dalytojo pareiga – iš laiškų sužinoti vaikučių norus. Tarkim, prieš Kalėdas į Laplandijos paštą kasmet suplūsta keli milijonai vaikučių laiškų.

Kai kurie mažieji atvyksta aplankyti Senelio su tėveliais ir išsako savo norus. Kalėdų Seneliui svečių nestinga ne tik prieš Kalėdas, bet ir kitais metų laikais. Jo rezidencijoje – šiaurietiškų medinių trobų komplekse – nuolat knibžda turistų iš viso pasaulio.

Kalėdų Senelis sėdi troboje ant pakylos, pakalbina kiekvieną lankytoją, paklausia, kokie didžiausi jo norai. Tiesa, visa tai gal kiek dvelkia komercija. Bet… kita vertus, juk niekas iš mūsų negali atimti gebėjimo svajoti ir tikėti, kad svajonės išsipildo…

Žurnalas „JI“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką